Під час дії карантину фахівці Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості не припиняють підбирати для безробітних підходящі вакансії як дистанційно, так і при особистих зустрічах, а для роботодавців – кваліфікований персонал.

За сприяння служби зайнятості протягом 2020 року було працевлаштовано 2430 жителів нашого краю, у тому числі 971 безробітного. З числа колишніх безробітних 23,7% осіб знайшли роботу у сфері з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технічного устаткування, 19,5% –  працівники у сфері торгівлі та послуг, 14,4% – працівники найпростіших професій, 17,2% –  фахівці та професіонали у різних галузях, державному управлінні. На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 9 безробітних. За сприяння служби зайнятості забезпечено тимчасову зайнятість 126 безробітних,  зокрема,  60 осіб взяли участь у громадських роботах та 62 особи – в інших роботах тимчасового характеру. Серед найбільш поширених видів громадських робіт були роботи із соціально вразливими верствами населення та інші роботи соціального напряму.

Протягом 2020 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями Костопільщини до служби зайнятості, становила 2791 одиниць, з яких 2344 (84%) були укомплектовані. За видами економічної діяльності найбільша  кільксть вакансій налічується на підприємствах переробної промисловості, торгівлі та у галузі освіти. За професійними групами найбільший попит спостерігався на працівників сфери обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технічного устаткування (610 вакансій), торгівлі та послуг (511 вакансій), фахівці та професіонали (412 вакансій), працівники найпростіших професій (438 вакансій), кваліфіковані робітники з інструментом (357 вакансій).

Із початком карантину багато сфер економіки в районі змушені були скоротити або ж взагалі припинити свою діяльність. Аби допомогти підприємцям зберегти бізнес, а працедавцям – робочі місця, служба зайнятості розпочала надання допомоги по частковому безробіттю. Всього у минулому році до Костопільської районної філії подано 339 пакетів документів, 76 роботодавців подали відомості на 294 працівників; 284 фізичних осіб-підприємців подали документи на отримання допомоги по частковому безробіттю. ТОП-сфер діяльності, за якими підприємці отримували допомогу по частковому безробіттю: роздрібна та оптова торгівля (приватні підприємці); сфера послуг (перукарні); діяльність кафе та ресторанів; пасажирські перевезення (приватні підприємці); виробництво (швейне виробництво, виробництво меблів, обробка каменю). 

Також у грудні 2020 року надавалася одноразова матеріальна допомога суб’єктам господарювання-юридичним особам, які можуть скоротити передбачену законодавством тривалість робочого часу працівників, після впровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Отримали одноразову матеріальну допомогу на період впровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) 13 підприємств на 148 працівників, загальна сума розраховної допомоги –  770,4 тис.грн.

Ігор Мартинюк, заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Котопільської районної філії Рівненського ОЦЗ