viber image2

Сьогодні в Рівненському міському палаці дітей та молоді відбулися урочистості до Міжнародного дня осіб з інвалідністю, організовані Рівненською обласною державною адміністрацією.

На сцені з яскравими номерами виступили «сильні духом», а також вихованці закладу. Родзинкою свята стали виступи відомого танцюриста Івана Сівака та співаків-візочників, які зворушливо виконали  пісні мовою жестів.

У ході заходу бажаючі мали змогу повправлятися в hand made з стрінг-арту. Майстер-клас продемонструвала Олена Кравець, інструкторка з трудової адаптації обласного Центру комплексної реабілітації інвалідів.

Окрім того, під час святкового дійства діяла виставка оригінальних авторських робіт людей з інвалідністю, а це: ляльки-мотанки, вироби з макаронів, оригамі, картини та вироби з бісеру, портрети та багато іншого й цікавого. Зокрема, у виставці Костопільський район представили Гриб Ганна Петрівна (с. Золотолин) та Лобода Вадим Сергійович, учень 8-го класу Костопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5, вихованець гуртка “Арт-майстерня” Костопільського будинку школярів та юнацтва, які отримали нагороди за творчо-мистецькі роботи.

Довідково: щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати має на меті посилення уваги до проблем людей з інвалідністю, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі осіб з особливими потребами у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до громадян цієї категорії. У світі налічується понад 1 мільярд людей з інвалідністю, що приблизно становить 15% населення усього світу.