Завантажити (PDF, 4.37MB)

ПРОТОКОЛ  № 91

засідання оперативної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Костопільського району

 

«30» липня 2020 року                                                             м. Костопіль

 

Головував:  КОВАЛЬ Олександр – голова райдержадміністрації, голова комісії з питань ТЕБ і НС Костопільського району.

Присутні:  Члени районної комісії (за окремим списком).      

Запрошені:  За списком підрозділу, що готував питання.

 

І Про посилення карантинних заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, на території району.

(Доповідь: НИСЕВИЧ Ірина, НАУМЕЦЬ Наталія, ВЄТРОВ Сергій)

 

За інформацією ДУ “Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України” у Рівненській області окремі ознаки значного поширення COVID-19 перевищують граничні значення та станом на 08:00 29.07.2020 становлять:

завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я області, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19 становить 41,1 відсотків (при нормі – не більше як 50 відсотків);

середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить 104,24 на 100 тис. населення (при нормі – не більше за 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів);

коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 – 13,74 відсотків (при нормі – не більше за 11 відсотків);

показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 –
26,26 відсоток (при нормі – не більше як 10 відсотків).

Впродовж останніх 7 днів найвища кількість хворих зареєстрована у Костопільському районі – 124 хворих, що склало 193,9 випадків на 100 тис. населення.

З метою запобігання поширенню на території Костопільського району гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, відповідно до Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 № 392 “Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (зі змінами), з урахуванням епідемічної ситуації в області та подання ДУ “Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України” від 28.07.2020 № 04-17/1952, обласного протоколу позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Рівненської області № 45 від 29 липня 2020 року, Комісія вирішила:

 

 1. Костопільській міській раді, виконавчим комітетам сільських рад, об’єднаним територіальним громадам, відділу культури, молоді і спорту райдержадміністрації, відділу освіти райдержадміністрації, відділу з питань інфраструктури, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення райдержадміністрації, відділу регіонального розвитку та природних ресурсів райдержадміністрації на період 7 днів на території району заборонити:

1.1. проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування;

1.2. роботу розважальних закладів та діяльність суб’єктів господарської діяльності з надання послуг громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування на відкритих (літніх) майданчиках та діяльності з надання послуг із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;

1.3. здійснення регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, у приміському, внутрішньорайонному сполученні;

1.4. роботу речових та продуктових ринків, точок продажу іноземних товарів.

 

 1. Костопільському районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби у Рівненській області, Костопільському відділу поліції ГУ НП України у Рівненській області, виконавчим комітетам міської та сільських рад, об’єднаним територіальним громадам на території району значно посилити контроль за дотриманням карантинних заходів населенням та керівниками установ, організацій та закладів, зокрема, громадського харчування, стоматології, транспорту, ринків, перукарень, косметичних кабінетів.

 

 1. Головному спеціалісту з питань інформаційного забезпечення та внутрішньої політики апарату райдержадміністрації, виконавчим комітетам міської та сільських рад, об’єднаним територіальним громадам активізувати роботу ЗМІ з попередження COVID-19 серед населення з урахуванням різкого росту коронавірусної інфекції, нагальної необхідності застосування масок (респіраторів) у всіх громадських місцях, тяжкості клінічного перебігу (тривогу, задуху) та відносно високої летальності хвороби.

 

 1. Контроль за виконанням рішення залишити за комісією.

 

 

ІІ. Про виникнення ситуації на території Костопільського району  внаслідок гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

(Доповідь: НИСЕВИЧ Ірина)

 

За даними Костопільського міжрайонного відділу ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» у шести жителів Костопільського району, а саме: у чотирьох осіб м.Костопіль, в двох осіб Головинської об’єднаної територіальної громади (с. Ставок, с. Звіздівка) підтверджено захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, які знаходяться на самоізоляції за місцем проживання та на стаціонарному лікуванні.

З урахуванням інформації та за результатами обговорення питання порядку денного Комісія вирішила:

 

 1. Костопільському міжрайонному відділу ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України», Костопільській міській раді, Головинській об’єднаній територіальній громаді:

1.1. визначити коло осіб, з якими контактували особи із захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2;

1.2. зобов’язати встановлених осіб перебувати в самоізоляції протягом 14 днів;

1.3. інформувати населення про визначення меж територій карантину, а також впровадження профілактичних, протиепідемічних та інших заходів.

 

 1. Головному лікарю КНП «Костопільська ЦРЛ» Костопільської районної ради:

2.1. посилити обмежувальні  протиепідемічні заходи у закладі;

2.2. забезпечити надання стаціонарної медичної допомоги вахтовим методом пацієнтам з коронавірусною інфекцією  COVID-19;

2.3 організувати проживання та харчування медичних працівників, які надають стаціонарну допомогу хворим з коронавірусною інфекцією  COVID-19, на базі КНП «Костопільська ЦРЛ» Костопільської районної ради (за потреби);

2.4. провести детальний інструктаж медичного персоналу, які будуть  працювати в умовах повної ізоляції, стосовно необхідності постійного  неухильного дотримання всіх вимог карантину для запобігання  потраплянню і поширенню коронавірусної інфекції в закладі;

2.5. забезпечити проведення дезінфекційних заходів у житлових, санітарно – побутових та інших приміщеннях, будівлях і спорудах, щоденної дезінфекції території закладу.

2.6. забезпечити медичний персонал засобами індивідуальними захисту відповідно до потреби.

 

 1. Костопільському міжрайонному відділу ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» провести дезінфекцію приміщень, де перебували хворі.

 

 1. Костопільському відділу поліції ГУ НП України у Рівненській області здійснювати оповіщення населення через автомобільну систему гучномовного пристрою у населених пунктах району, у тому числі де виявлене захворювання на коронавірусну інфекцію, щодо дотримання вимог карантину.

 

5. Виконавчим комітетам міської та сільських рад, об’єднаним територіальним громадам рекомендувати посилити контроль за дотриманням виконання п. 4 протоколу № 38 (зі змінами (розділ І пункт 4 протоколу № 62 від 23.06.2020)) протоколу засідання оперативної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Костопільського району від 22 травня 2020 року та вжити жорстких карантинних заходів на ринках району.

 

 1. Лікувально-профілактичним закладам первинної ланки Костопільського району:

6.1. посилити моніторинг епідемічної ситуації на території  Костопільського району;

6.2. провести в телефонному режимі опитування населення прилеглої до місця проживання хворих осіб території щодо стану їх здоров’я;

6.3. посилити нагляд за контактними особами з якими контактували особи із захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

 

 1. Костопільському міжрайонному відділу ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України», Костопільському відділу поліції ГУ НП України у Рівненській області, Костопільському районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби у Рівненській області перевірити режим виконання відповідних ізоляційних заходів громадянами.

 

 1. Костопільському районному сектору ГУ ДСНС України у Рівненській області, ДПРЧ-19 ГУ ДСНС України у Рівненській області інформувати населення з питань протидії коронавірусу, через засоби масової інформації, інтернет ресурси та соціальні мережі.

 

 1. Костопільській міській раді:

9.1. посилити проведення дезінфекційних заходів у житлових та інших приміщеннях, будівлях і спорудах, ліфтів;

9.2. посилити проведення щоденної дезінфекції проїжджої частини доріг, тротуарів, прибудинкових та інших територій.

9.3. посилити проведення громадського контролю за дотриманням карантинних заходів у об’єктах громадського харчування, закладах торгівлі.

 

 1. Деражненській об’єднаній територіальній громаді, Головинській об’єднаній територіальній громаді продовжити роботу з визначення осіб, які працюють на підприємстві ТОВ «ОДЕК» Україна та доїжджають до місця роботи спеціальними маршрутними перевезеннями, а також вжити заходи щодо посилення запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 на підвідомчій території.

 

 1. Службі у справах дітей райдержадміністрації тримати на контролі стан забезпечення прав хворих дітей на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 та дітей, які контактували з особами із захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

 

 1. Костопільській міській раді, Малолюбашанській, Головинській, Пісківській об’єднаним територіальним громадам, Підлужненській, Малостидинській сільським радам забезпечити доїзд осіб, які проживають на підвідомчій території та потребують гемодіалізу до комунального підприємства «Рівненська обласна клінічна лікарня» Рівненської обласної ради, список осіб додається.

 

 1. СКСВК «Селянський ліс» розробити та посилити карантинні заходи на території установи з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом. Провести дезінфекцію цехів, приміщень та рекреаційних зон.

 

14. Інформацію про виконання протокольного рішення засідання оперативної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Костопільського району надати до 15.00 год. 07.08.2020 на ел. адресу: nskost@ukr.net.

 

 1. Контроль за виконанням рішення залишити за комісією.

 

 

 

Голова комісії з питань ТЕБ і НС району,

голова райдержадміністрації                                                 Олександр КОВАЛЬ

 

Протокол вела:                                                                        Олена ВДОВИЧЕНКО