Із метою стабілізації криміногенної ситуації, протидії злочинності, а також виявлення та вилучення з незаконного обігу зброї, боєприпасів та вибухівки на Рівненщині тривають профілактичні заходи.

Відповідно до плану комплексних заходів на території Рівненської області проводяться відпрацювання залізничних та автовокзалів, громадських місць, державних доріг міжнародного значення, документування осіб, причетних до незаконного виготовлення, зберігання зброї, вибухівки та боєприпасів, контрабандного їх переміщення. Також здійснюється інвентаризація зброї та вибухівки на об’єктах дозвільної системи та перевіряється дотримання правил зберігання, перевезення озброєння та технічного стану транспорту, який залучається до цього. Перевіряють поліцейські й осіб, які перебувають на відповідних обліках (власників мисливської, нарізної, гладкоствольної, травматичної, газової та холодної зброї, раніше судимих, осіб, що перебувають під адміннаглядом тощо).

Так, починаючи із шостого вересня, відколи розпочався практичний етап профілактичних заходів в Костопільському відділі поліції за фактами незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами розпочато 3 досудових розслідувань за частиною 1 статті 263 Кримінального кодексу України. Санкція цією статті передбачає покарання у виді позбавлення волі строком від трьох до семи років.

 Вжитими заходами під час операції співробітниками відділу з незаконного обігу вилучено патрони калібру 5,45 мм. в кількості 55 штук, «тротилову шашку» вагою 200 грамів,  3 одиниці мисливської гладкоствольної зброї. Крім того, перевірено – 2 об’єкти дозвільної системи, 131 власника зброї. За результатами даних перевірок складено 3 протоколи про адміністративні правопорушення – розповів начальник Костопільського ВП ГУНП Микола Ловин.

Виявлення фактів незаконного обігу вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухівки залишається на постійному контролі керівництва Костопільського ВП ГУНП в Рівненській області.