Одним із пріоритетних напрямків діяльності ДСНС є робота з підростаючим поколінням. Прищеплення знань і правил пожежної безпеки є невід’ємною частиною роботи співробітників ДСНС.

З метою виховання у підростаючого покоління правил безпечного поводження з вогнем і правил безпеки життєдіяльності в цілому, з дітьми проводиться різна робота – конкурси, квести, флешмоби, змагання та інші заходи. Однією з форм даної роботи є екскурсії до пожежно-рятувальних частин, у рамках яких рятувальники розповідають хлопцям та дівчатам не тільки про свою професію, але й вчать правилам пожежної безпеки.

Зокрема, 11 червня до рятувальників 19-ої Державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Рівненській області  завітали учні загальноосвітньої школи №9 м. Костопіль та борщівської гамназії. Традиційно, зустріч почалася з профілактичної бесіди. Дітям розповіли про особливості професії рятувальника, про те, якими якостями він повинен володіти. Школярам нагадали важливі правила пожежної та особистої безпеки, розповіли про причини виникнення пожеж та правила поведінки при різних надзвичайних ситуаціях.

Але зустріч не обмежилася однією бесідою. Костопільські рятувальники продемонстрували учням пожежну техніку та аварійно-рятувальне обладнання, розповіли для чого потрібен той чи інший інструмент. Хлопці та дівчатка із захопленням скористалися можливістю приміряти елементи бойового одягу рятувальників і посидіти в кабіні пожежного автомобіля та спробували подавати воду.

Екскурсія пройшла в дружній і веселій атмосфері, маленькі гості дізналися багато корисної інформації. На прощання, рятувальники побажали учням гарних літніх канікул та обов’язково дотримуватися тих правил безпеки, про які вони сьогодні дізналися.