На території КНП «Костопільська ЦРЛ»по вул. Сепанській буд. 52а у Костополі відбулись тактико-спеціальні навчання. Згідно з тактичним задумом, в наслідок порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електрообігрівальних приладів (електробігрівача)  пожежа виникла в приміщенні лабораторії. Горіння супроводжувалось значним задимленням. Існувала загроза перекидання вогню на сусідні приміщення.

Основна мета заходу – удосконалення навичок рятувальників щодо гасіння пожеж на об’єктах з масовим перебуванням людей.

Про подію, персонал КНП «Костопільська ЦРЛ», повідомили рятувальників за телефоном «101», розпочали евакуацію персоналу та пацієнтів, вжили заходів щодо гасіння пожежі первинними засобами пожежогасіння.

Після отримання інформації про пожежу, оперативно-диспетчерська служба ДПРЧ-19 ДСНС України у Рівненській області направила до місця події підрозділи Костопільського гарнізону, а також повідомила інші екстрені служби міста.

 По прибуттю, бійці ДПРЧ-19  організували розвідку,  евакуювали з осередку пожежі умовних потерпілих, надали їм до медичну допомогу, здійснили розстановку сил і засобів, передбачених для ліквідації такого роду надзвичайних подій, провели оперативне розгортання з прокладенням магістральних ліній для локалізації та подальшої ліквідації умовної пожежі. Для координації дій під час гасіння умовної пожежі було розгорнуто оперативний штаб. У навчаннях взяли участь 2 одиниць пожежної техніки, а також 18 чоловік особового складу.

По закінченню  тактико-спеціальних навчань у відповаідності плану-графіку відпрацювання документів оперативного реагування на найбільш важливих і складних пожежо- та техногенно-небезпечних об’єктах Рівненської області в І кварталі 2020 року було проведено практичне відпрацювання документів оперативного реагування.

Співробітники ДСНС звернули увагу на дотримання вимог нормативних документів у сфері цивільного захисту та пожежної безпеки відповідальними посадовими особами об’єкта,  перевірили стан зовнішнього протипожежного водопостачання та відпрацьовано проведення оперативних дій аварійно-рятувальних підрозділів з ліквідації надзвичайних ситуацій та пожеж у разі їх виникнення.

В ході відпрацювання документів оперативного реагування та іншої необхідної документації з керівництвом об’єкту було обговорено комплекс заходів для успішного проведення оперативних дій аварійно-рятувальних підрозділів з ліквідації надзвичайних ситуацій та пожеж у разі їх виникнення із залученням пожежної техніки та особового складу пожежно-рятувального підрозділу.

Начальник караулу ДПРЧ-19

ГУ ДСНС України  у Рівненській області

капітан служби цивільного захисту                                                                         Вадим ВАЩУК