Ця інструкція встановлює основні вимоги пожежної та техногенної безпеки для виборчих дільниць.

 1. Відповідальність за забезпечення заходів пожежної та техногенної безпеки, утримання засобів протипожежної автоматики, засобів гасіння пожеж та протипожежного інвентарю покладається на керівників установ, організацій, де розміщується виборча дільниця, а також голів виборчих дільниць (на виборчій дільниці).
 2. Відповідальні особи зобов’язані:
  1. Забезпечувати виконання цієї інструкції обслуговуючим персоналом, членами виборчих комісій;
  1. Розробити та узгодити з місцевими органами ДСНС план евакуації людей у випадок пожежі і провести навчання обслуговуючого персоналу, членів виборчої комісії порядку дій при виникненні пожежі.
  1. Зобов’язати черговий персонал, працівників установи, організації здійснювати контроль за дотриманням вимог пожежної безпеки та за станом установок пожежної сигналізації та пожежогасіння.
 1. Дороги, проїзди, та під’їзди до будівель, джерел протипожежного водопостачання слід утримувати вільними, нічим не захаращувати.
 2. Евакуаційні шляхи і виходи повинні бути завжди вільними. Забороняється забивати, замикати на навісні замки двері евакуаційних виходів, влаштовувати під сходами комори.
 3. Горищні, технічні поверхи та підвали слід утримувати чистими, двері цих приміщень замикати, ключі від них зберігати у визначеному місці, доступному для отримання у будь-який час.
 4. Зварювальні та інші вогневі роботи в будівлях, де розташовані виборчі дільниці, можуть проводитись лише з письмового дозволу керівника установи.
 5. Масові заходи (концерти, спектаклі, відеопоказ та ін.) повинні проводитись тільки у приміщеннях, які мають не менш, як  два евакуаційні виходи.
 6. Електромережа в будівлях та приміщеннях, виборчих дільниць, ілюмінація, а також освітлювальна електромережа кабін для голосування повинні відповідати правилам влаштування електроустановок. Експлуатація тимчасових електропроводок не допускається.
 7. На випадок перерв електропостачання дозволяється застосовувати електричні ліхтарі.
 8. При використанні електромережами забороняється підвищувати електропроводи на цвяхах, встановлювати некалібровані (саморобні) запобіжники, обгортати електричні лампи папером або тканиною, застосовувати для обігріву приміщень електричні прилади з відкритими опалювальними елементами, користуватися електропроводами з пошкодженою ізоляцією.
 9. Виявлені в електромережах пошкодження, які можуть викликати іскріння, коротке замикання, нагрівання електропроводу та ін., повинні негайно усуватися кваліфікованими спеціалістами-електриками.
 10. Черговий по виборчий дільниці, працівники охорони повинні:
 • добре знати свої обов’язки на випадок пожежі;
 • вміти користуватися засобами гасіння пожежі;
 • при заступанні на чергу перевірити наявність засобів пожежогасіння, справність телефонного    зв’язку та установки пожежної сигналізації;
 • проводити огляд протипожежного стану приміщень, опалення, електроосвітлення.

        При виявленні недоліків, вжити заходів до їх усунення, у випадку необхідності, повідомити про це посадовим особам установи, де розташована виборча дільниця.

 1. При виявленні пожежі черговий по виборчий дільниці або сторож установи зобов’язані:
 • негайно повідомити пожежно-рятувальну службу по телефону 101, вказавши точну адресу закладу, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, а також повідомити своє прізвище;
 • вжити заходів по евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі та збереження матеріальних цінностей;
 • у разі необхідності викликати аварійно-рятувальні служби (медичну, газорятувальну та ін.)

Костопільський районний сектор ГУ ДСНС України у Рівненській області