12 липня  2017 року департаментом агропромислового розвитку Рівненської облдержадміністрації за участю ВГО «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України» було проведено семінар-громадські слухання на тему: «Земельна реформа. На шляху до формування ринку землі».

У семінарі від району  прийняли участь начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Мартинчук Н.М. та представники агроформувань району.

В ході семінару були висвітлені питання регулювання ринку землі, передумови та нові ініціативи, переваги та можливі ризики зняття мораторію та інші.

Учасниками семінару було висвітлено та обговорено досвід країн світу в управлінні земельними ресурсами, чинники економічного зростання.

Михайло Ксенофонтов – експерт з питань розвитку сільських територій, інститут аграрної економіки України  виступив щодо впливу земельної реформи на розвиток сільських територій та підприємництва на селі. Завдяки появі нових гравців на аграрному ринку і збільшенні їх кількості, з’являться нові робочі місця у селі.

Запуск ринку землі відбудеться тільки після повного забезпечення законодавчих, організаційних і інституційних умов.

Можливість зняття мораторію на продаж сільгоспземель та створення ринку землі викликає бурхливі обговорення серед пересічних громадян.