До  Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми біля Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  30.07.2019 діяв інформаційно-просвітницький стенд «Скасуємо рабство всюди і назавжди!». Мешканці міста мали змогу ознайомитися з проблемою торгівлі людьми, наслідки сучасного рабства, підвищити рівень проінформованості з небезпечними наслідками та шляхами потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах. Стаття 149 Кримінального Кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.

Здавалося б, на початку ХХІ ст. вираз «торгівля людьми» взагалі не мав би існувати – ні як лінгвістична одиниця, ні як явище. Його місце мало би бути лише в історичних монографіях чи словниках застарілих виразів – страшно уявити що в епоху інформаційного суспільства, на фоні останніх технологічних проривних проектів, загалом на сучасному етапі розвитку людства воно може досі існувати.

Втім, на противагу всім моральним/етичним/релігійним/світоглядним чинникам торгівля людьми і рабство як її різновид не просто існують в поодиноких випадках, ні – вони трансформуються, видозмінюються, розвиваються далі набуваючи все нових форм і видів.