В Україні стартував Тиждень освіти

До щорічного Тижня освіти, який стартував в Україні 11 вересня 2020, долучилась і Костопільська філія Рівненського обласного центру зайнятості. Даний захід проходить під егідою ЮНЕСКО і має на меті популяризацію освіти серед дорослого населення. Під час вирішення питань щодо допомоги у працевлаштуванні наших клієнтів організація професійного навчання має важливе значення.

Яка людина не замислювалась про своє професійне майбутнє? З якою професією пов’язати своє життя, щоб робота приносила задоволення? Відповіді на ці питання знають слухачі Костопільського відділення РЦПТО, які навчаються на кравця за направленням служби зайнятості.

 Професія «Кравець» передбачає відповідальне ставлення до навчального процесу, максимальну увагу та бездоганне дотримання вимог на робочому місці, а саме на швейній машині. А ще – талант і велику любов до професії. Майбутні кравчині продовжують вдосконалювати свої знання і навички роботи на швейних машинах під керівництвом майстра виробничого навчання Болюх Юлії Марківни, адже не за горами кваліфікаційна атестація.

В подальших планах – відкриття наступної групи в листопаді 2020 року. Додаткові консультації можна отримати у фахівців Костопільської філії РОЦЗ за тел. 23266.

Провідний фахівець з профорієнтації Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості

Наталія Радіон

Самозайнятість – запорука свого майбутнього

Сьогодні багатьом мешканцям району доводиться долати складні виклики долі. Проте, для ініціативних людей існуюча ринкова економіка відкриває можливості, особливо якщо ти безробітний, щодо реалізації свого трудового потенціалу через впровадження власної справи. Тому, однією із послуг, що надає служба зайнятості незайнятим громадянам є сприяння в організації підприємницької діяльності шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово.

 Олена Криштопець – в минулому працювала державним реєстратором Центру надання адміністративних послуг. В кінці 2019 року втратила роботу у зв’язку із реорганізацією Костопільської РДА. Враховуючи ситуацію, яка склалась в районі, звернулась до Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості. Отримавши кваліфіковані послуги фахівців філії та оцінивши ситуацію на ринку праці, вирішила продовжити роботу з надання юридичних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. За рішенням комісії Костопільської районної філії з питань здійснення одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності було прийнято позитивне рішення щодо виплати Олені Вікторівні допомоги по безробіттю одноразово.

Взявши в оренду приміщення та придбавши необхідну офісну техніку пані Олена розпочала свою підприємницьку діяльність.

На сьогоднішній день Олена Криштопець успішно та кваліфіковано  надає юридичні послуги з питань підготовки документів для державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, а головне – продовжує справу, яку полюбила за відпрацьовані  роки.

Заступник начальника відділу організації працевлаштування населення Костопільської районної філії Рівненського ОЦЗ
Тетяна Ковальчук

Державна підтримка малого та середнього бізнесу у період карантину

Станом на 07 липня 2020 року понад 300  роботодавців малого та середнього підприємництва району подали служби зайнятості пакети документів для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

Загалом дану допомогу отримують 238 працівників, які вимушено не працювали під час карантину. Виплачено допомоги із часткового безробіття найманим працівникам – 753,8 тис.грн.,  фізичним особам-підприємцям – 37,5 тис.грн.  

Нагадуємо, що однією з умов надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину відповідно до ст. 471 Закону України «Про зайнятість населення» є сплата єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності (абз. 3 частини 1 ст. 471).

Строк звернення за фінансовою підтримкою – не більше 90 днів з моменту зупинення (скорочення) діяльності.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Костопільської   районної філії Рівненського ОЦЗ Ірина Степура

08.07.2020р.

Понад 200 працівників  Костопільщини  отримають допомогу від держави

Роботодавці Костопільського району продовжують звертатися до служби зайнятості для отримання допомоги по частковому безробіттю. Ця допомога надається суб’єктам малого та середнього підприємництва, які зупинили або скоротили свою діяльність в період карантину. У подальшому кошти перераховуються працівникам.

Протягом травня-червня 2020 року в Костопільській районній філії Рівненського обласного центру зайнятості такою допомогою скористалися вже понад 20 суб’єктів господарювання, виплачено допомоги найманим працівникам 451,2 тис.грн.

Крім того, з 06 червня фізичні особи підприємці, які є застрахованими особами, можуть отримати фінансову допомогу по частковому безробіттю на час карантину для себе, незалежно від того, чи мають вони найманих працівників. Такі зміни стали можливими після ухвали Постанови КМУ від 03 червня 2020 № 453.

Однією з умов надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину відповідно до ст. 471 Закону України «Про зайнятість населення» є сплата єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності (абз. 3 частини 1 ст. 471).

Для отримання допомоги по частковому безробіттю потрібно:

  1. Звернутися до центру зайнятості/районної філії за місцем сплати ЄСВ упродовж 90 днів з моменту зупинення чи скорочення діяльності.
  2. Підготувати необхідний пакeт документів:

– заява на отримання допомоги в довільній формі;

– копія наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності;

– довідка про сплату ЄСВ за останніх 6 місяців;

– відомості про осіб, щодо яких виконуються вимоги частини третьої статті 47-1 Закону України «Про зайнятість населення» (Додатку 2 Порядку).

  1. Оригінали документів подати до філії в один із зручних для способів – поштою або через скриньку для кореспонденції.
  2. Упродовж трьох робочих днів філія перевіряє документи. Якщо ж є помилки чи неточності, наші спеціалісти повідомлять про це. Ви матимете 5 днів, щоб подати новий або виправлений пакет документів.
  3. Рішення щодо надання допомоги приймає Рівненський обласний центр зайнятості.
  4. Після одержання коштів на свій рахунок Рівненський обласний центр зайнятості переказує їх фізичній особі-підприємцю.

Загалом станом на  22 червня 2020 р. до Костопільської районної філії  подали заяви і комплект документів  на отримання допомоги по частковому безробіттю понад 170 суб’єктів підприємництва, з них 114 фізичних осіб -підприємців за себе.

Відповіді на актуальні питання про отримання допомоги по частковому безробіттю можна отримати у Костопільській районній філії Рівненського обласного центру зайнятості за тел. 03657-20865

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями

Костопільської районної філії І.Степура

Онлайн-заходи для клієнтів служби зайнятості

Костопільська районна філія Рівненського обласного центру зайнятості за допомогою онлайн-платформ Zoom та VIBER проводить профорієнтаційні заходи (вебінари) для безробітних.

Запровадження дистанційних форм роботи з клієнтами в умовах карантину дає змогу безробітним не виходячи з дому швидко і доступно отримати необхідну інформацію про послуги служби зайнятості, вакансії для працевлаштування, опанувати навики складання резюме, задати свої запитання та отримати на них компетентні відповіді.

Інформування клієнтів та надання соціальних послуг із працевлаштування із використанням електронних сервісів практикується фахівцями Костопільської районної філії вже тривалий час. Формування відеорезюме шукача роботи із подальшою його презентацією потенційному роботодавцю, а також підготовка відеороликів про вакансії для їх презентації шукачам роботи довели свою ефективність та удосконалюються відповідно до вимог часу. Сьогодні до них додались онлайн-вебінари для безробітних, на черзі – онлайн-заходи для роботодавців.