Яких працівників найбільше потребували роботодавці Костопільщини

Під час дії карантину фахівці Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості не припиняють підбирати для безробітних підходящі вакансії як дистанційно, так і при особистих зустрічах, а для роботодавців – кваліфікований персонал.

За сприяння служби зайнятості протягом 2020 року було працевлаштовано 2430 жителів нашого краю, у тому числі 971 безробітного. З числа колишніх безробітних 23,7% осіб знайшли роботу у сфері з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технічного устаткування, 19,5% –  працівники у сфері торгівлі та послуг, 14,4% – працівники найпростіших професій, 17,2% –  фахівці та професіонали у різних галузях, державному управлінні. На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 9 безробітних. За сприяння служби зайнятості забезпечено тимчасову зайнятість 126 безробітних,  зокрема,  60 осіб взяли участь у громадських роботах та 62 особи – в інших роботах тимчасового характеру. Серед найбільш поширених видів громадських робіт були роботи із соціально вразливими верствами населення та інші роботи соціального напряму.

Протягом 2020 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями Костопільщини до служби зайнятості, становила 2791 одиниць, з яких 2344 (84%) були укомплектовані. За видами економічної діяльності найбільша  кільксть вакансій налічується на підприємствах переробної промисловості, торгівлі та у галузі освіти. За професійними групами найбільший попит спостерігався на працівників сфери обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технічного устаткування (610 вакансій), торгівлі та послуг (511 вакансій), фахівці та професіонали (412 вакансій), працівники найпростіших професій (438 вакансій), кваліфіковані робітники з інструментом (357 вакансій).

Із початком карантину багато сфер економіки в районі змушені були скоротити або ж взагалі припинити свою діяльність. Аби допомогти підприємцям зберегти бізнес, а працедавцям – робочі місця, служба зайнятості розпочала надання допомоги по частковому безробіттю. Всього у минулому році до Костопільської районної філії подано 339 пакетів документів, 76 роботодавців подали відомості на 294 працівників; 284 фізичних осіб-підприємців подали документи на отримання допомоги по частковому безробіттю. ТОП-сфер діяльності, за якими підприємці отримували допомогу по частковому безробіттю: роздрібна та оптова торгівля (приватні підприємці); сфера послуг (перукарні); діяльність кафе та ресторанів; пасажирські перевезення (приватні підприємці); виробництво (швейне виробництво, виробництво меблів, обробка каменю). 

Також у грудні 2020 року надавалася одноразова матеріальна допомога суб’єктам господарювання-юридичним особам, які можуть скоротити передбачену законодавством тривалість робочого часу працівників, після впровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Отримали одноразову матеріальну допомогу на період впровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) 13 підприємств на 148 працівників, загальна сума розраховної допомоги –  770,4 тис.грн.

Ігор Мартинюк, заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Котопільської районної філії Рівненського ОЦЗ

Презентація Рівненського центру профтехосвіти

7 жовтня  2020 року у Костопільській районній філії Рівненського обласного центру зайнятості проведено презентацію Рівненського центру профтехосвіти Державної служби зайнятості. На захід завітав майстер виробничого навчання Олександрійського навчального відділення Рівненського ЦПТО ДСЗ Ігор Баранець.  Під час заходу учасники, а це чоловіки  із числа безробітних без освіти, та ті, хто тривалий період не може знайти роботу за наявною професією, ознайомились із перевагами навчання в РЦПТО, спектром професій та напрямів підготовки робітників для усіх галузей економіки, у тому числі із можливістю  здобуття професійно-технічної освіти за дуальною та дистанційною формами навчання, обговорили варіанти працевлаштування на ринку праці Костопільщини. Учасники заходу переглянули відеопрезентацію професії «слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» та отримали вичерпні відповіді на питання. Зокрема Ігор Михайлович зазначив, що сучасний ринок праці хоче отримати робітника з високим рівнем професійних компетенцій, і викладачі РЦПТО докладуть максимум зусиль, аби підготувати такого робітника у відповідності до потреб економіки.

Провідний фахівець з профорієнтації Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості

Наталія Радіон

 

В Україні стартував Тиждень освіти

До щорічного Тижня освіти, який стартував в Україні 11 вересня 2020, долучилась і Костопільська філія Рівненського обласного центру зайнятості. Даний захід проходить під егідою ЮНЕСКО і має на меті популяризацію освіти серед дорослого населення. Під час вирішення питань щодо допомоги у працевлаштуванні наших клієнтів організація професійного навчання має важливе значення.

Яка людина не замислювалась про своє професійне майбутнє? З якою професією пов’язати своє життя, щоб робота приносила задоволення? Відповіді на ці питання знають слухачі Костопільського відділення РЦПТО, які навчаються на кравця за направленням служби зайнятості.

 Професія «Кравець» передбачає відповідальне ставлення до навчального процесу, максимальну увагу та бездоганне дотримання вимог на робочому місці, а саме на швейній машині. А ще – талант і велику любов до професії. Майбутні кравчині продовжують вдосконалювати свої знання і навички роботи на швейних машинах під керівництвом майстра виробничого навчання Болюх Юлії Марківни, адже не за горами кваліфікаційна атестація.

В подальших планах – відкриття наступної групи в листопаді 2020 року. Додаткові консультації можна отримати у фахівців Костопільської філії РОЦЗ за тел. 23266.

Провідний фахівець з профорієнтації Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості

Наталія Радіон

Самозайнятість – запорука свого майбутнього

Сьогодні багатьом мешканцям району доводиться долати складні виклики долі. Проте, для ініціативних людей існуюча ринкова економіка відкриває можливості, особливо якщо ти безробітний, щодо реалізації свого трудового потенціалу через впровадження власної справи. Тому, однією із послуг, що надає служба зайнятості незайнятим громадянам є сприяння в організації підприємницької діяльності шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово.

 Олена Криштопець – в минулому працювала державним реєстратором Центру надання адміністративних послуг. В кінці 2019 року втратила роботу у зв’язку із реорганізацією Костопільської РДА. Враховуючи ситуацію, яка склалась в районі, звернулась до Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості. Отримавши кваліфіковані послуги фахівців філії та оцінивши ситуацію на ринку праці, вирішила продовжити роботу з надання юридичних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. За рішенням комісії Костопільської районної філії з питань здійснення одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності було прийнято позитивне рішення щодо виплати Олені Вікторівні допомоги по безробіттю одноразово.

Взявши в оренду приміщення та придбавши необхідну офісну техніку пані Олена розпочала свою підприємницьку діяльність.

На сьогоднішній день Олена Криштопець успішно та кваліфіковано  надає юридичні послуги з питань підготовки документів для державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, а головне – продовжує справу, яку полюбила за відпрацьовані  роки.

Заступник начальника відділу організації працевлаштування населення Костопільської районної філії Рівненського ОЦЗ
Тетяна Ковальчук

Державна підтримка малого та середнього бізнесу у період карантину

Станом на 07 липня 2020 року понад 300  роботодавців малого та середнього підприємництва району подали служби зайнятості пакети документів для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

Загалом дану допомогу отримують 238 працівників, які вимушено не працювали під час карантину. Виплачено допомоги із часткового безробіття найманим працівникам – 753,8 тис.грн.,  фізичним особам-підприємцям – 37,5 тис.грн.  

Нагадуємо, що однією з умов надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину відповідно до ст. 471 Закону України «Про зайнятість населення» є сплата єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності (абз. 3 частини 1 ст. 471).

Строк звернення за фінансовою підтримкою – не більше 90 днів з моменту зупинення (скорочення) діяльності.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Костопільської   районної філії Рівненського ОЦЗ Ірина Степура

08.07.2020р.