Профорієнтація молоді – гарантія правильного професійного вибору

У розпалі навчальний рік і активно продовжується профорієнтаційна робота, яку проводить служба зайнятості у загальноосвітніх навчальних закладах міста та району. Важливо, щоб професійний вибір дитини був максимально свідомим, не випадковим і не нав’язаним ззовні. Для цього із школярами потрібно системно та цілеспрямовано працювати. Тому 16 жовтня начальник відділу активної підтримки безробітних Костопільської районної філії Рівненського ОЦЗ Світлана Лопушанська провела профорієнтаційні заходи та групові консультації із учнями 9-х та 10-х класів Деражненської ОТГ.

        Школярі ознайомились із сучасним станом ринку праці регіону та перспективами його розвитку. Значну  цікавість учнів викликала презентація базової веб-платформи для безкоштовного профорієнтаційного онлайн-консультування «Моя професія: консультаційна мережа» інформаційні ресурси партнерів Державної служби зайнятості: сайт “CareerHub”, проекти “Академія навичок”,”LingvaSkills”,”Prometheus” та мобільний додаток Державної служби зайнятості.

Школярів та педагогів було запрошено до центру зайнятості для проходження поглибленого профорієнтаційного тестування, на що вони із радістю погодились.

Виїзний захід служби зайнятості у Деражненській ОТГ

Фахівці Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості 16 жовтня здійснили виїзд у Деражненську об’єднану територіальну громаду із надання соціальних послуг населенню та роботодавцям. Заступник директора Костопільської районної філії Богдан Орлов та начальник відділу організації працевлаштування населення Леонід Мисько провели для місцевих жителів семінар щодо переваг легальної зайнятості, специфіки ринку праці на селі, можливостей служби зайнятості у сприянні працевлаштуванню та задоволенні потреб роботодавців у працівниках. Зважаючи на територіальну близькість громади до Рівненського району, було обговорено вакансії Костопільського та Рівненського районів. Присутні також отримали інформацію щодо можливостей Рівненського центру професійно-технічної освіти у підготовці висококваліфікованих робітничих кадрів для потреб ринку праці. Фахівці районної філії Рівненського ОЦЗ надали вичерпні відповіді на питання, які цікавили жителів села.

Круглий стіл з учасниками АТО

03 жовтня 2019 року у Костопільській районній філії Рівненського обласного центру зайнятості в рамках проекту «Ветерани: від діалогу до працевлаштування» проведено тематичний круглий стіл  з учасниками АТО (ООС) за участю представників управління праці та соціального захисту населення, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центру з надання безоплатної вторинної допомоги. У заході взяли участь 13 зареєстрованих безробітних – учасників бойових дій.

Заступник директора філії Богдан Орлов  поінформував присутніх про можливості служби зайнятості щодо соціальної підтримки та сприяння у працевлаштуванні учасників АТО (ООС), у тому числі в частині професійної підготовки,  перепідготовки та підвищення кваліфікації, допомогу в організації власного бізнесу за допомогою служби зайнятості.

Про соціальний захист демобілізованих військовослужбовців – учасників бойових дій та членів їхніх родин надали вичерпну інформацію  представник управління праці та соціального захисту населення Ярослава Різник, представники РЦ СССДМ Тетяна Мулько та Наталія Кожарко, представник центру з надання вторинної правової допомоги Тетяна Марчук.

З початку року за сприяння служби зайнятості були працевлаштовані 22 учасники  АТО, 12 осіб проходили професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації.

Підготовка до опалювального сезону

Вже на підході опалювальний сезон і теплопостачальні підприємства міста та району потребуватимуть сезонних операторів котелень для його успішного проведення.

Перед працевлаштуванням всі вони повинні пройти спеціальне навчання та повторну перевірку знань. На базі Костопільського навчального відділення Рівненського центру професійно-технічної освіти ДСЗ у вересні поточного року було організовано підвищення кваліфікації за даним напрямком 86 безробітних, які мають професію оператор котельні або машиніст (кочегар) котельні. Усі вони будуть працевлаштовані з початком опалювального сезону.

Одним з першочергових завдань Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості є підвищення рівня співпраці з роботодавцями

Дієвим методом налагодження партнерських стосунків та співпраці з роботодавцями, а також оперативного вирішення питань роботодавців щодо підбору працівників  є відвідування підприємств фахівцями служби зайнятості. Так 26 вересня начальник відділу взаємодії з роботодавцями Ірина Степура відвідала ТОВ «Ліс-тран-логістик», діяльність якого здійснються в сфері лісового господарства. З початку року на дане підприємство за сприяння служби зайнятості було працевлаштовано 5 осіб.

Під час відвідування  директор підприємства Людмила Коротчук ознайомила з діяльністю підприємства, переліком професій та спеціальностей, які використовуються у виробничій діяльності. Зі свого боку, Ірина Степура ознайомила роботодавця із спектром послуг служби зайнятості для роботодавців, в тому числі щодо можливості укомплектування вільних робочих місць відповідно до заявлених роботодавцями вимог до претендентів, підбору кадрів з числа безробітних для виконання робіт тимчасового характеру, можливостями професійного навчання безробітних під замовлення роботодавців, механізмами стимулювання до створення нових робочих місць та працевлаштування на них громадян, недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці, шляхом виплати компенсації роботодавцю в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу.

В ході зустрічі вони також обговорили ситуацію на ринку праці, зміни  в законодавстві про зайнятість, зупинилися на проблемних питаннях працевлаштування неконкурентоспроможних громадян, окреслили напрямки подальшої співпраці.