Обізнаність роботодавців – захищеність працюючих

Із  метою ознайомлення роботодавців з послугами, що надає служба зайнятості для роботодавців, формування позитивного ставлення та підвищення зацікавленості до співпраці зі службою зайнятості, 11 березня в приміщенні Костопільської районної філії Рівненського ОЦЗ проведений семінар з роботодавцями на тему «Презентація послуг, що надаються службою зайнятості роботодавцям, у тому числі щодо вирішення питання зайнятості осіб з інвалідністю. Запобігання порушенням роботодавцями законодавства про працю». Участь у заході  взяли  29 представників приватних підприємств, фізичні особи- підприємці.

Заступник директор  районної філії Богдан Орлов ознайомив присутніх з основними пріоритетами діяльності служби зайнятості на сучасному етапі,  повідомив про нові підходи в обслуговуванні клієнтів служби зайнятості в зв’язку зі змінами в законодавстві про зайнятість населення, зокрема, що введення інституту консультанта роботодавця.

З послугами для роботодавців, в тому числі щодо нової форми роботи з роботодавцями в частині підбору працівників методом рекрутингу, ознайомила присутніх начальник відділу взаємодії з роботодавцями Ірина Степура. Також присутнім було наголошено на участі роботодавців у забезпеченні зайнятості населення,  нагадано їх права і обов’язки відповідно до законодавства про зайнятість населення, наголошено на перевагах реєстрації в електронному кабінеті роботодавця, надано інформацію щодо запровадження нового проєкту Державної служби зайнятості –  освітнього порталу ДСЗ.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Світлана Лопушанська надала інформацію щодо можливості професійного навчання безробітних під замовлення роботодавців, в тому числі в РЦПТО, повідомила   щодо можливості підвищення конкурентоспроможності громадян віком старше 45 років шляхом отримання ваучера.

Провідний юрисконсульт служби зайнятості Ірина Селепина акцентувала увагу роботодавців щодо запобігання порушенням роботодавцями законодавства про працю, ознайомила з порядком накладення штрафі за порушення законодавства про працю та зайнятість населення. Важливим питанням, яке викликало жваве обговорення, була легалізація тіньової робочої сили, адже не секрет, що значна частина працівників у приватних підприємців працюють нелегально.

В кінці семінару обговорені проблемні питання сфери зайнятості та окреслено шляхи подальшого удосконалення співпраці служби зайнятості з роботодавцями.

Співпраця з роботодавцями приносить взаємовигідні результати

Співпраця служби зайнятості з роботодавцем – клієнтом служби зайнятості №1, – знаходить своє відображення у багатьох позитивних прикладах вдалого вирішення фахівцями служби зайнятості їх кадрових питань.

Одним із вдалих прикладів є співпраця Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості з приватним підприємцем Богданом Натяжком, який здійснює роздрібну торгівлю шкільним приладдям у магазині «Школярик Плюс».

Підприємець Богдан Натяжко наприкінці 2018 року працевлаштував на новостворене робоче місце безробітну Марину Коваль – особу з числа соціально незахищених категорій громадян, яка після декретної відпустки звернулась до служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні. Фахівці служби зайнятості допомогли їй знайти роботу до душі, а роботодавець отримав від служби зайнятості компенсацію витрат у розмірі єдиного соціального внеску.

Костопільська районна філія Рівненського ОЦЗ завжди налаштована на плідну співпрацю з  роботодавцями та робить для цього все від неї залежне. Шановні роботодавці! Звертаєтесь до фахівців служби зайнятості і вони обов’язково вам допоможуть.

Компенсація роботодавцям ЄСВ за працевлаштованих на нові робочі місця безробітних

Ефективним вирішенням проблеми працевлаштування безробітних, які потребують соціального захисту, є компенсація роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Вже не перший рік Костопільська районна філія Рівненського обласного центру зайнятості тісно співпрацює з приватним підприємцем Андрієм Мельником, який займається виготовленням та реалізацією пластикових вікон. Підприємець має найманих працівників ще з 2007 року, а в 2018 році створив нові робочі місця бухгалтера та менеджера (управителя) зі збуту. На ці посади були працевлаштовані безробітні із соціально вразливих категорій Наталія Конторська (має дітей у віці до 6 років) та Юлія Ващук (особа з інвалідністю). Перед працевлаштуванням вони пройшли стажування безпосередньо на робочих місцях у роботодавця.

Служба зайнятості відшкодовує підприємцю Андрію Мельнику витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за даних працівників. Тепер ці люди соціально захищені та отримують стабільну заробітну плату.

Співпраця з роботодавцями по компенсації витрат ЄСВ триватиме і надалі, оскільки ця послуга служби зайнятості є хорошим стимулом до створення нових робочих місць та працевлаштування на них безробітних.

Робота в патрульній поліції

Патрульна поліція України  оголосила конкурс про набір кандидатів на службу на посадах інспекторів патрульної поліції та звернулася до Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості із проханням поширити дану інформацію та організувати зустріч із безробітними, яких вона може зацікавити.

 4 березня у  Костопільській  районній філії Рівненського ОЦЗ відбувся ярмарок вакансій за участю Управління патрульної служби в місті Рівне. Зустріч проводили старші інспектори з особливих доручень відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Рівненській області лейтенанти поліції Тетяна Андрощук та Денис Пятак. Вони  ознайомили присутніх зі специфікою служби в патрульній поліції, вимогами до кандидатів, умовами та рівнем оплати праці, соціальними гарантіями, якими забезпечуються працівники поліції. Учасники, які зацікавилися даною пропозицією, мають заповнити електронну заявку на участь у конкурсі.

За інформацією про вакансії служби у патрульній поліції можна звернутися до фахівців Костопільської  районної філії Рівненського обласного центрі зайнятості за телефонами 2-08-65 або 0971593455.

Через професійне навчання до успіху

Щоб отримувати радість від життя, людині інколи слід щось змінювати: колір волосся, помешкання, оточення, сферу діяльності – вважає  костопільчанка Ірина Вітковська. У 2014 році вона здобула вищу юридичну освіту в Київському університеті права та деякий час по тому працювала за набутим фахом.

Після звільнення з роботи літом минулого року пані Ірина звернулася до Костопільської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості. Вакансій за професією не було, і тому після певних вагань вона вирішила змінити сферу діяльності та стати перукарем, за прикладом своєї мами.

«Професійне навчання  за професію перукар-модельєр проходила в Рівненському центрі профтехосвіти Державної служби зайнятості, – розповідає Ірина, за що вдячна фахівцям філії та викладачам, які сприяли мені в отриманні цієї нової для мене професії.».

Після закінчення навчання  Ірина Вітковська зареєструвалася приватним підприємцем, та вдвох із мамою відкрили сімейну перукарню «Каскад».

«Я люблю свою нову справу, а це дуже важливо – роботи те, що подобається. Вірю, що бізнес розвиватиметься та приноситиме не лише матеріальне, але й моральне задоволення,» – говорить пані Ірина.