Настає грибна пора і тисячі людей ідуть до лісу на тихе полювання. Гриби, як відомо є цінним харчовим продуктом: вони не лише смачні, а й багаті мікроелементами та вітамінами. Але чи всіх їх можна брати до корзини?

На жаль, в останні роки в Україні та й на Рівненщині дедалі більше випадків отруєнь грибами. Так, у 2016 році був зареєстрований  випадок отруєння грибами (сморчками) у мешканки Костопільського району. Тож вирушаючи до лісу, варто дотримуватись таких правил. Не брати невідомі гриби або ж ті, що ростуть при автомобільній дорозі, залізничних коліях. Вони забруднені кіптявою, смолами. Не беріть їстівних грибів які ростуть біля отруйних (блідої поганки, мухоморів). На них можуть бути отруйні спори. Не вживайте старих і червивих грибів. Найбільшу небезпеку таїть бліда поганка, мухомори, сморчки. Дехто схильний вважати, що отруйні гриби не уражуються червами та равликами. А деякі люди перевіряють наявність отрути при допомозі цибулі чи часнику під час їх варіння. Однак це помилкові рішення.

Не рекомендується маринувати і смажити гриби в оцинкованому посуді. Перед приготуванням гриби попередньо добре промити і розрізати на частинки. Не можна зберігати зібрані гриби в холодильнику. Переробку слід проводити в день збору. Небезпечно тримати мариновані гриби більше року. А якщо отруєння усе ж таки настане (його перші симптоми – нудота, блювота, печія, пронос, загальна слабкість, недомагання, втрата свідомості, блідість слизових оболонок, часте серцебиття)  – викликайте швидку допомогу або ж доставте хворого в лікарню.

До приходу лікаря потрібно промити потерпілому шлунок. Для цього дати йому випити 0,5 склянки води, в якій розчинити одну чайну ложку питної соди. Промивання повторити 2-3 рази до повного видалення грибних решток. Для встановлення причин отруєння слід зберігати залишки грибної страви. Абсолютно протипоказане вживання алкоголю.

Щоб запобігти отруєнню і не завдати шкоди своєму здоров’ю та життю, необхідно навчитись добре відрізняти їстівні гриби від отруйних, збирати тільки ті, які добре знаєте.

Тож будьмо уважними при збиранні грибів чи ягід, і ніщо не затьмарить радості від тихого полювання.

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>