У 2017 році на костопільському деревообробному підприємстві стартував проект екологічної реконструкції виробництва, яка має на меті мінімізувати вплив на довкілля з боку ТОВ “Свиспан Лімітед”. На його реалізацію інвестори спрямували понад 25 млн. євро, хоч і зізнаються, що ситуація на ринку зараз не найкраща для здійснення таких масштабних інвестицій. З часу прийняття рішення про його реалізацію і донині минув вже майже рік, на якому ж етапі перебуває реалізація проекту?

Директор ТОВ “Свиспан Лімітед” Юлія Федишин розповіла, які роботи вже вдалося виконати протягом року, та окреслила план заходів на наступний рік:

DSC09667

– Восени ми завершили перший етап проекту з реконструкції заводу: знайшли потрібне обладнання та закупили його основну частину. Оскільки ми давно вивчали ці технології, то вже були ознайомлені з досвідом європейських країн. Ми переконались, що обране нами обладнання справді допоможе зменшити вплив на довкілля, а також покращити деякі виробничі показники. Наші проектанти здійснили повну передпроектну підготовку, і після того як ми отримали від міськради містобудівні умови та обмеження – перейшли до розробки проекту. В Костополі ми хочемо використати насправді сучасний світовий досвід передових країн, таких як Німеччина, Франція, Італія, тому дуже прискіпливо вникаємо в усі деталі, адже розуміємо, що не маємо права на помилку. Здебільшого на всіх провідних підприємствах використовують фільтри вологої очистки, що на сьогодні є найбільш ефективним методом очищення повітря. Такий фільтр німецького виробництва плануємо запустити і на нашому підприємстві. Орієнтовно, всі формальності з дозволами та погодженнями плануємо подолати до середини наступного року.

За словами директора, в умовах непростої економічної ситуації, яку ми все ще спостерігаємо сьогодні, мають бути створені сприятливі умови для реалізації таких проектів з боку влади і громадськості. Адже взаєморозуміння та співпраця допоможуть реалізувати проект у заплановані терміни.

ТОВ “Свиспан Лімітед” – одне з найбільших виробників деревостружкових плит в Україні. Його продукція широко відома та користується попитом як на внутрішньому ринку, так і в багатьох країнах Євросоюзу. Близько 60% всієї реалізованої продукції Костопільщини припадає саме на цього виробника. Сьогодні тут працює близько 800 працівників, а підприємство є одним з найбільших роботодавців і платників податків Рівненщини.

За матеріалами прес-служби ТОВ “Свиспан Лімітед”

 

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>