Символічно, що по завершенню святкування трьох великих християнських новорічно-різдвяних свят, які зігріли добром і злагодою серця українців, вселили надію на те, що завтрашній день буде кращим, а Україна по-справжньому вільною і єдиною, ми відзначаємо День Соборності української держави.
Саме 101 рік тому відбулася визначна подія для всього українського народу – 22 січня 1919 року дві суверенні українські держави — Українська Народна Республіка й Західно-Українська Народна Республіка – об’єдналися в самостійну соборну державу.
Тож з цієї нагоди сьогодні на Костопільщині безпосередні учасники «живого ланцюга єднання» в 1990 році, керівництво району та міста: голова Костопільської РДА Олександр Коваль, голова Костопільської районної ради Сергій Ткачук, керуючий справами міської ради Ніна Ткачук; учасники АТО/ООС, матері та дружини наших загиблих Героїв земляків, військовослужбовці, представники трудових колективів установ, організацій, підприємств, духовенство, громадськість взяли участь у церемонії покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку.
«День Соборності України покликаний виховати в нас почуття соборності, єднання, свободи в незалежній країні. Це свято має стати об’єднуючим чинником для всього українського народу. Тож ми повинні працювати на ідею загальнонаціональної єдності, адже її відродження — це єдність наших душ, воскресіння духовності, культури, мови»,- зазначив у своєму виступі очільник району Олександр Коваль.
Щемливим було вручення у ході заходу трьом матерям “Ордену матері бійця АТО”.
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять борців за волю, незалежність та територіальну цілісність України, в усі роки її становлення.
По завершенню заходу на майдані Шевченка учасники мітингу утворили символічний «ланцюг єднання» та рушили до меморіалу «Герої не вмирають», де також поклали квіти.
Із нагоди Дня Соборності України всі релігійні громади району провели молебні за Україну та український народ.

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>