«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова…» – писав Панас Мирний. І це справді так. Українська мова є найціннішим скарбом нашої нації. Тисячоліттями плекала її земля предків, вкладаючи народну душу і водночас формуючи її.

Ось і учителі української мови та літератури, зарубіжної літератури Костопільського району з нагоди Дня української писемності та мови 08 листопада 2018 року стали учасниками науково-практичної конференції з теми «Актуальні проблеми культури української мови і мовлення», яку організували та провели Рівненський інститут післядипломної педагогічної освіти та Костопільський районний методичний кабінет.

DSC_0320

Учні Костопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія ім. Т.Г. Шевченка» і вихованці  Будинку школярів та юнацтва радо привітали гостей. Уже з першої хвилини перебування була відчутна атмосфера привітності, добродушності та щирості дружньої шкільної родини.

viber image

Роботу науко-практичної конференції розпочали конструктивним і плідним діалогом її учасників. Перед усіма присутніми виступив голова Костопільської районної державної адміністрації Олександр Середа.

DSC_0300

 Із вітальним словом звернулася до учасників заходу та розповіла про пріоритети розвитку освітньої галузі Наталія Беляновська, начальник відділу освіти Костопільської районної державної адміністрації.

????????????????????????????????????

Теоретичні і практичні аспекти окресленої проблеми постали предметом обговорень, діалогу  і визначили  тематику науково-практичної конференції. У пленарній частині цікавими та змістовним були виступи Наталії Мединської, доктора філологічних наук, професора, проректора Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука з теми «Семантична деференціація ознакових слів», Тетяни Матюшкіної, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри філологічних дисциплін та методик їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського з теми «Використання компетентнісно-зорієнтованих завдань як засіб розвитку культури мовлення на уроках літератури», Валентини Миронюк, кандидата філологічних наук, доцента кафедри української мови та методики викладання Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука із теми «Проблема синтезу мистецтв у творчості М.Коцюбинського». Про науково-дослідницьку роботу з української мови учнів МАН у контексті провідних наукових лінгвістичних парадигм розповіла Наталія Шульжук, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри методики викладання і культури української мови Рівненського державного гуманітарного університету Володимир Лавренчук, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри суспільно-гуманітарної освіти Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти висвітлив питання щодо ціннісних концептів мовно-літературної освіти в Новій українській школі. Присутній на заході Микола Піддубний, завідувач кабінету рідної мови, української та зарубіжної літератури РОІППО, акцентував увагу на питанні формування компетентної мовної особистості в умовах цифрової освіти. Проблему здоров’язбережувальної ролі слова порушила у виступі Марія Лавренчук, методист із української мови та літератури Рівненського обласного інституту післядипломної освіти. Олег Власюк, кандидат історичних наук, доцент кафедри суспільно-гуманітарної освіти Рівненського обласного інституту післядипломної освіти зорієнтував увагу всіх присутніх на питанні «Мета і теорія мовознавства та метод топонімічного контекстування К. М. Тищенка: проблема формування бази дослідження».

Методистом районного методичного кабінету Валентиною Шарапою була презентована методична діяльність кабінету з педагогічними працівниками з теми «Методичні засади формування ключових компетентностей школярів у світлі сучасного змісту шкільної мовної та літературної освіти».

У секційній частині свої методичні доробки, презентації досвіду з питань формування предметних та ключових компетентностей школярів у світлі сучасного змісту шкільної мовної та літературної освіти, компетентнісні зорієнтовані завдання на уроках української літератури, використання ІКТ на уроках літератури представили Ірина Тиндикевич, учитель української мови та літератури Костопільської ЗОШК І-ІІІ ступенів №6, Тетяна Мосійчук, учитель української мови та літератури Берестовецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Наталія Дениско, учитель зарубіжної літератури Костопільського НВК «ЗОШ І ступеня-гімназія ім.Т.Г. Шевченка».

На завершення підведено підсумки роботи науково-практичної конференції,  яка пройшла у творчій атмосфері в формі діалогу, а його учасники отримали багато корисної інформації для розвитку своєї креативної особистості.

DSC_0284

Захід не лишив байдужими  тих, хто залюблений у природу та відчуває в душі її неповторну атмосферу і енергетику. Учасники науково-практичної конференції, відвідавши Костопільський музей лісу, ознайомилися з експозиціями, які представляють , галузі лісового господарства України і Рівненщини зокрема, зразками народних промислів, пов’язаних із лісом.

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>