Дорослі будь  якого віку тепер теж можуть безоплатно вакцинуватися від кору, паротиту та краснухи вакциною КПК. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний.

Згідно наказу МОЗ України за № 958 від 23.04.2019 року «Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 25.04.2019 № 442/33413, вакцинація проти кору, епідемічного паротиту, краснухи проводиться безоплатно всім дорослим без обмеження віку, які контактували з хворим (рекомендовано провести в перші 72 години від моменту контакту), які не хворіли на вказані інфекції та/або не мають зазначеного в медичній документації підтвердження введення двох доз вакцини, або мають негативні результати лабораторного обстеження щодо наявності специфічних антитіл Ig G.

Якщо минуло більше трьох днів від моменту контакту, особам, у яких відсутні клінічні прояви захворювання, з метою забезпечення імунітету на майбутнє у разі неінфікування, проводять вакцинацію негайно (якомога раніше). Рішення про проведення щеплення за таких обставин приймають лікуючий лікар та пацієнт на підставі оцінки ризиків та переваг.

Також за наявності епідемічних показань, пов’язаних із можливим ризиком інфікування у випадку контакту дитини з джерелом інфекції (кір, краснуха, епідемічний паротит), дозволяється введення дози вакцини у віці від 6 місяців. У такому випадку введена доза не зараховується як щеплення за віком, а вважається «нульовою». Подальші планові щеплення потрібно проводити за Календарем профілактичних щеплень: в 12 місяців (перша доза вакцини КПК) і 6 років (друга доза).

Важливо: щеплення проводиться за відсутності протипоказань, що наведені в інструкції із застосування вакцини, інтервал між дозами КПК має бути не менше одного місяця.

В черговий раз закликаємо всіх хто не отримав щеплення якомога скоріше звернутись до свого сімейного лікаря у лікувально-профілактичний заклад та вакцинуватись проти кору.

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>