“Напередодні професійного свята – Дня працівників сільського господарства України, що традиційно відзначається 18 листопада, варто зазначити на цьогорічних здобутках аграріїв Костопільщини.

Враховуючи той факт, що Костопільський район є промисловим та постійно демонструє позитивну динаміку розвитку промисловості, варто зазначити, що протягом останніх років значно зросли й показники у агропромисловому секторі.

За 9 місяців поточного року сільгосптоваровиробниками району вироблено валової продукції на суму 25,8 млн. грн., що на 17,8 млн, грн. більше до минулого року. Ріст валової продукції склав 222,2 відс. За цим показником аграрії Костопільщини стали першими за підсумками 9 місяців у Рівненській області,”- підводить підсумки Олександр Середа, голова Костопільської районної державної адміністрації.

20 агроформувань здійснюють свою господарську діяльність на понад 14 тис. га. орендованих земель, сплативши до бюджетів всіх рівнів із початку 2018 року понад 5 млн. грн, що на 1,8 млн більше, ніж в минулому році.

Значно зросла в 2018 році виплата орендної плати за земельні частки (паї). Укладено майже 7,3 тисячі договорів оренди таких земель загальною площею 12,6 тис. га., за використання якої агровиробниками буде сплачено власникам земельних часток (паїв) 7,4 млн. грн., що більше на 2,7 млн. грн. ніж в минулому році.

Під урожай 2019 року посіяно 2,5 тис. га озимих зернових, що становить 125 відс. до запланованих площ, крім того, посіяно 600 га озимого ріпаку. Найбільше засіяли озимини  ТОВ «Захід Агропром», ТОВ «Світанок Агрозахід», ФГ “Атгротех-Р”.

Варто зазначити, що спеціальну бюджетну дотацію із державного бюджету за вирощування молодняку великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб станом на 01 травня  2018 року, отримали 5 фізичних осіб у сумі 6,5 тис. грн. Станом на 01 вересня поточного року сільськими радами проводився прийом документів від фізичних осіб за вирощений молодняк для отримання вищезазначеної дотації. Підготовлені відомості 493 фізичних осіб, які мають право на отримання дотації за молодняк ВРХ, були представлені в департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації на суму 435,8 тис. грн.

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>