14 серпня голова Костопільської райдержадміністрації Олександр Середа провів засідання колегії райдержадміністрації, під час якого розглянуто півдесятка питань соціально-економічного, організаційного характеру. У роботі колегії взяли участь голова Костопільської районної ради Сергій Ткачук, керівники відділів, секторів апарату райдержадміністрації, її структурних  підрозділів, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, сільські голови, голови ОТГ, члени виконавчого комітету Звіздівської сільської ради, представники засобів масової інформації.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації  Ірина Валюченко у ході засідання вичерпно інформувала про виконання місцевих бюджетів району за І півріччя 2017 року, зазначивши, що власні доходи місцевих бюджетів району становили 54725,4 тис.грн., що на 40,6 відсотка або на 15794,3 тис.грн. більше, ніж у відповідному періоді 2016 року (приведеному у відповідність до 2017 року). 20170814_100744Зростання власних доходів проти минулого року забезпечено по всіх місцевих бюджетах району, крім Великостидинського, Золотолинського та Мащанського сільських бюджетів. Виконання планових призначень із надходження власних доходів загального фонду, передбачених розписом із урахуванням змін на звітний період, в цілому по району забезпечено на 104,3 відсотка, понад завдання надійшло 2259,7 тис.грн. Керівник наголосила, що упродовж І півріччя 2017 року виконані районний та всі 14 сільських бюджетів. Однак, за словами Ірини Володимирівни, проблемним питанням на сьогоднішній день є забезпечення бюджетними призначеннями субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування пільг і субсидій, наданих населенню при оплаті електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот. Станом  на 1 липня в районі надано зазначених пільг і субсидій із урахуванням боргів минулих років на 131875,2 тис.грн., для відшкодування яких отримано субвенцію з державного бюджету в розмірі 109156,3 тис.грн. Станом на 1 липня 2017 року по загальному фонду за рахунок субвенції з державного бюджету  по пільгах і субсидіях рахується дебіторська заборгованість у сумі 1749,9 тис.грн. та кредиторська заборгованість у сумі 27754,5 тис.грн.

Про хід виконання Програми економічного та соціального розвитку району на 2017 рік доповів перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Коваль, який відмітив, що значимим показником роботи райдержадміністрації щодо забезпечення стабільного розвитку економіки та соціальної сфери району є те, що за підсумками І кварталу та січня – квітня 2017 року в рейтингу районів та міст обласного значення по соціально-економічному розвитку Костопільський район займає відповідно 2-3 місця.

20170814_102654Для забезпечення виконання районною державною адміністрацією делегованих повноважень районної ради, зокрема,  щодо економічного і соціального розвитку району, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів із районного бюджету на 2017 рік виділено 1,0 млн. грн., станом на 1 липня освоєно кошти в сумі 980,0 тис. грн.

Райдержадміністрацією здійснено вагому роботу та отримано відповідні результати у багатьох аспектах соціально-економічного розвитку Костопільщини. Зокрема, у їх числі Олександр Коваль відмітив реалізацію за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку проекта „Будівництво школи на 226 учнівських місць на вул. Шевченка,45, у с.Пісків Костопільського району (ІІ етап)”, вартістю – 23,8 млн. грн.   На 2018 рік підготовлено та подано в установленому порядку заявку щодо реалізації за рахунок коштів ДФРР проект Костопільської ДЮСШ  „Реконструкція трибун та бігових доріжок стадіону «Колос» Костопільської ДЮСШ в м. Костопіль, провулок Артилерійський,7” вартістю 9,35 млн. грн.  На означені цілі з районного бюджету у 2017 році виділено кошти в сумі 300,0 тис. грн., проведено тендер на визначення підрядника.

Щодо діяльності агропромислового комплексу краю, то за перше півріччя 2017 року сільгосппідприємствами району вироблено валової продукції  (у порівняльних цінах 2010 року) на суму 1640 тис. грн., що на 17 тис. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року (ріст  1,7 %). Район по виробництву валової продукції сільського господарства займає  5  місце в обласному рейтингу сільгосппідприємств.

Зі слів доповідача, загальний обсяг прямих іноземних інвестицій району, з початку інвестування, станом на 1 квітня поточного року становить 4,3 млн. дол. США і збільшився у 1,02 раза до початку року. Прямі інвестиції на одну особу в районі складають 66,7 дол.США.

На часі завершення будівництва дитячого садка у Борщівці, де нині планово ведуться будівельні роботи, на виконання яких виділено кошти з обласного бюджету у сумі 1660,389тис.грн.; районного – 200,00тис.грн. та сільського – 300,00 тис.грн.

Завершено, а в окремих закладах продовжуються  капітальні ремонти, реконструкції  приміщень закладів освіти,  охорони здоров’я, спорту та культури. Для прикладу, замінено вікна та двері Костопільської ЗОШ №5, завершено ремонт приміщення та покрівлі, замінено вікна Костопільської ЗОШ №4, капітально ремонтується приміщення (утеплюються стіни) Звіздівської ЗОШ, розпочато капітальний ремонт покрівлі Великолюбаської ЗОШ, утеплюються стіни Костопільської ЗОШ №5, відремонтовано огорожу шкіл села Мала Любаша та у Борщівці тощо. У рамках проекту Світового банку „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей” в Рівненській області” проведено роботи по виготовленню проектно-кошторисних документацій на проведення реконструкцій, капітальних ремонтів у шести амбулаторіях району: м. Костопіль №1-№3, с. Велика Любаша, с. Яполоть, с. Великий Стидин, с. Головин.

                        20170814_110638Керівник апарату райдержадміністрації Людмила Новак доповіла на засіданні колегії про виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчим комітетом Звіздівської сільської ради.

Людмила Петрівна під час виступу зазначила, що у період із 10 по 14 липня 2017 року комплексно вивчено стан виконання делегованих повноважень виконавчого комітету Звіздівської сільської ради, у результаті якого встановлено, що, впроваджуючи механізм партнерських відносин із відповідними структурами, відпрацьовано систему їх взаємодії щодо координації процесів життєзабезпечення території сільської ради.  Аналізуючи усі сфери життєдіяльності сільської ради, керівник наголосила на актуальних проблемах, які існують в цій громаді. Щодо бюджету та фінансів, відмічено, що у розрізі доходних джерел за І півріччя 2017 року  не забезпечено надходження акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами в сумі 1,4 тис.грн., державного мита – 0,5 тис.грн. та інших надходжень – 2,9 тис.грн.  Викликає занепокоєння стан сільських доріг. Від автоперевізників надходять скарги щодо незадовільного стану ділянки  шляху  загального користування «Корчин-Головин».  Маштабним забруднювачем навколишнього середовища є Звіздівське сміттєзвалище, яке потребує упорядкування відповідно до вимог чинного законодавства. Гостро постало і питання щодо забезпечення в означеній сільраді дошкільною освітою усіх дітей відповідного віку. Зокрема, у Ставецькому ДНЗ працює лише одна різновікова група, яку відвідують 25 дітей, при тому, що лише в Звіздівці проживає 57 дітей дошкільного віку. Матеріальна база усіх ФАПів Звіздівської сільради надзвичайно слабка, є потреба в доукомплектуванні та заміні медичного обладнання. Всі вони потребують забезпечення проточною водою, заміни рукомийників та іншої наявної сантехніки. Клуб села Ставок перебуває в незадовільному стані та потребує проведення капітального ремонту, так як частково протікає дах, задня стіна просіла, у деяких місцях потребує укріплення фундамент. 20170814_113732Звітуючи на засіданні колегії щодо  вищезгаданих проблем, сільський голова Юрій Бачук пообіцяв приділити належну увагу їх вирішенню.

                       20170814_114423 Василь Михальський, головний спеціаліст  відділу документообігу та контролю  апарату райдержадміністрації, інформуючи про стан виконавської дисципліни та організації виконання завдань, визначених документами органів виконавчої влади  вищого рівня   та  голови  райдержадміністрації    у І півріччі 2017 року, доповів, що структурними підрозділами райдержадміністрації, територіальними органами міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, виконкомами місцевих рад в цілому забезпечено відповідний рівень виконавської дисципліни.  У звітному півріччі на контролі в райдержадміністрації перебувало 1554 документи облдержадміністрації, з ни 263 розпорядження, 80 доручень голови облдержадміністрації, 251 доручення заступників голови облдержадміністрації, 29 планів заходів, 57 протоколів та рішень комісій, 874 листи. Виконано 336 документів, контроль за виконанням 1218 – продовжено. Надіслано 1554 інформації про хід виконання документів.

20170814_115042Про стан організації громадських робіт у сільській місцевості та залучення до них безробітних членів колегії інформував Василь Харченко, директор Костопільського районного центру зайнятості, зазначивши, що до громадських та інших робіт тимчасового характеру  упродовж  І півріччя 2017 року у районі  залучено 122 особи, а працевлаштовано 1280 осіб, у тому числі 442 особи з числа безробітних. Лише до громадських робіт  за звітний період залучено 52 особи, у тому числі в сільських радах  – 37 осіб. Безробітні працювали на громадських роботах у наступних сільських радах: Малолюбашанська – 15 осіб, Мащанська – 7 осіб, Підлужненська – 7 осіб, Злазненська – 4 особи, Великостидинська – 4 особи. На оплату праці використано 99,6 тис.грн., у тому числі 49,8 тис.грн. – кошти Фонду, 49,8 тис.грн. – кошти місцевих бюджетів. Як кількість укладених договорів, так і кількість залучених до громадських робіт безробітних у поточному році зменшилась майже вдвічі порівняно з минулим роком. Основною причиною є підвищення із 1 січня мінімального розміру заробітної плати у 2 рази.

За результатами розглянутих під час засідання колегії питань прийняті відповідні розпорядження головою райдержадміністрації.

Також під час колегії йшлося про належну підготовку та участь трудових колективів району у відзначенні 23 -24 серпня державних свят  – Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України.

 

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>