Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде комфортно та приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання,  а й вміння застосовувати їх у житті.

НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж подобається відвідувати цю школу, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння.

Реформа НУШ розрахована на роки, адже неможливо швидко змінити освітню традицію, що плекалася в Україні протягом десятків років. Проте зміни вже розпочались, і Міністерство освіти і науки робить усе, аби вони були невідворотними. Зокрема, у вересні 2017 року було ухвалено новий закон “Про освіту”, який регулює основні засади нової освітньої системи. На черзі – ухвалення нового закону “Про загальну середню освіту”, в якому буде більш детально розкрито зміни, та затвердження нового Державного стандарту початкової освіти.

Саме цей Стандарт у 2017/2018 навчальному році апробували  у 100 школах по всій Україні. З 2018/2019 навчального року по-новому вчитимуться всі першокласники України.

Для забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа»передбачено  1 млрд. 369 млн. 90 тис. грн. Порядок, умови та розподіл обсягу субвенції затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04 квітня 2018 року № 237 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа».

Реалізація акта забезпечить спрямування субвенції на оплату заходів з підвищення кваліфікації вчителів для впровадження нового Державного стандарту початкової освіти та сучасних освітніх методик відповідно до Концепції “Нова українська школа”, закупівлі оснащення, зокрема, дидактичних матеріалів для перших класів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту.

Передбачені кошти спрямовуються:

– 998,78 млн. грн.  – закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів згідно з переліком, затвердженим МОН;

– 370,31 млн. грн. – підготовку тренерів-педагогів, підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/19 і 2019/20 навчальних роках, асистентів вчителів закладів загальної середньої освіти з інклюзивним та інтегрованим навчанням, заступників директорів закладів загальної середньої освіти з навчально-виховної роботи у початкових класах, вчителів іноземних мов, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/19 навчальному році, вчителів закладів загальної середньої освіти (класів), в яких діти навчаються мовами національних меншин.

Розподіл субвенції здійснюється з урахуванням таких критеріїв:

– 40 відсотків на закупівлю дидактичних матеріалів для учнів початкових класів, що навчаються за новими методиками відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “Нова українська школа” на період до 2029 року. Розподіл субвенції між відповідними місцевими бюджетами здійснюється з урахуванням кількості класів початкової школи (1-4 класи закладів загальної середньої освіти) в адміністративно-територіальній одиниці;

– 40 відсотківна закупівлю сучасних меблів для початкових класів нової української школи. Розподіл субвенції між відповідними місцевими бюджетами здійснюється з урахуванням кількості учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти в адміністративно-територіальній одиниці;

 – 20 відсотківна закупівлю комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів нової української школи. Розподіл субвенції між відповідними місцевими бюджетами здійснюється з урахуванням кількості закладів, у яких є початкова школа (1-4 класи закладів загальної середньої освіти), в адміністративно-територіальній одиниці.

Закупівля дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання для закладів середньої освіти та їх доставка здійснюється на засадах співфінансування: для закладів, розташованих у районах, не більш як 90% – за рахунок субвенції та не менш як 10% – за рахунок співфінансування з місцевого бюджету.

Згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 04.04.2018 № 237 обласному бюджету Рівненської області виділено 58178,2 тис. грн., в тому числі:

– 40726,7 тис. грн. .- на закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів;

– 17451,5 тис. грн. – підготовку відповідних педагогічних працівників.

Відповідно до рішення Рівненської обласної ради від 18.05.2018 № 947 «Про внесення змін до обласного бюджету на 2018 рік» Костопільському району на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа»  виділено 1863,197 тис. грн., в тому числі:

–  718,869 тис. грн. – на закупівлю дидактичних матеріалів для початкових класів НУШ;

–   732,710 тис. грн. – на закупівлю сучасних меблів для початкових класів НУШ;

– 334,496 тис. грн. – на закупівлю комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів НУШ;

–   77,122 тис. грн. – підготовку тренерів-педагогів, підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/19 і 2019/20 навчальних роках, асистентів вчителів закладів загальної середньої освіти з інклюзивним та інтегрованим навчанням, заступників директорів закладів загальної середньої освіти з навчально-виховної  роботи у початкових класах, вчителів іноземних мов, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/19 навчальному році, вчителів закладів загальної середньої освіти, в яких діти навчаються мовами національних меншин.

На найближчій сесії Костопільської районної ради відділ освіти Костопільської РДА клопотатиметься про виділення коштів з метою співфінансування.

Відповідно до вищевказаної постанови Міністерство освіти і науки підготувало Методичні рекомендації щодо організації освітнього простору Нової української школи (затверджено наказом МОН від 23.03.2018 № 283), у яких визначено основні вимоги до шкільних меблів та їх організацію у навчальному середовищі, та Примірний перелік засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для кабінетів початкової школи (затверджено наказом МОН від 13.02.2018 № 137).

Крім того. рішенням Рівненської обласної ради від 16.03.2018 № 877 «Про внесення змін до обласного бюджету на 2018 рік» на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 № 929-р Костопільському району на облаштування комп’ютеризованого робочого місця для вчителя початкових класів виділено освітню субвенцію з обласного бюджету у сумі     298,235 тис. грн.

Рішенням Костопільської районної ради від 03.05.2018 № 404 «Про внесення змін до районного бюджету на 2018 рік» з метою співфінансування на облаштування комп’ютеризованого робочого місця для вчителя початкових класів виділено освітню субвенцію з районного бюджету у сумі    74,559 тис. грн.

Передбачені кошти у сумі  372,794 тис. грн. спрямовуються через систему ProZorro на закупівлю персонального комп’ютера/ ноутбука, багатофункціонального пристрою, ламінатора (орієнтовно 8670 грн. на одне робоче місце).

Рисунок2

Рисунок3

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>