У 2019 році виповнюється 75 років від початку депортації з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Лобачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках українців – автохтонних мешканців цих регіонів.

Саме з цієї нагоди сьогодні, 10 вересня 2019 року, у приміщенні районної бібліотеки для дітей та юнацтва відбулася година історичної пам’яті «Депортація: як це було. У спогадах очевидців» за участі представників влади району та міста,  учнівської молоді, вчителів, бібліотечних працівників, громадськості.

Звертаючись до сивочолих свідків тих подій, заступник голови Костопільської райдержадміністрації, Оксана Кіптель висловила велику вдячність за їхню неосяжну любов до України та побажала їм міцного здоров’я, благополуччя, родинного затишку і душевного тепла.

Під час заходу очевидці тих подій – Лариса Семенівна Зінчук, Катерина Василівна Гуріна, Ганна Григорівна Кліховська та Петро Іванович Свищ  ділилися із присутніми спогадами про тотальне виселення із споконвічних теренів, яке було сплановане комуністичними режимами Польші та СРСР, та про пошуки домівок у різних регіонах України від Галичини до Причорномор’я, Слобожанщини та Донеччини.

Сивочолі костопільчани були єдині у своїх побажаннях молодому поколінню: «Український народ мудрий і добрий, чесний і працьовитий. Любіть і бережіть природу України, примножуйте багатства рідного краю, загартовуйте свою силу і волю, завжди носіть гордо своє ім’я УКРАЇНЕЦЬ».

На закінчення заходу всі присутні разом заспівали «Молитву за Україну».

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>