22 січня ми відзначаємо дві важливі події української історії: проголошення незалежності першої у ХХ столітті української держави – Української Народної Республіки (1918)та проголошення рівно через рік Акта Злуки Народної Української Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки (1919).

Українська Народна Республіка проголосила незалежність першою серед нових держав у Східній Європі – раніше, ніж країни Балтії, Польща та Чехія.

Враховуючи уроки Української революції 1917-1921 років, національна єдність є обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії. Незалежність і соборність є запорукою успішного розвитку української державності.

Втрата Україною незалежності у результаті більшовицької окупації у довготерміновій перспективі призвела до втрат від Голодомору, репресій та війн. Більшовики застосовували проти української незалежності методи «гібридної війни»: невизнання присутності своїх військ на території УНР, створення маріонеткових проросійських «республік» та підтримку антиукраїнських «повстанських» рухів.

Сьогодні бійці в зоні АТО, як і українські вояки 100 років тому, відстоюють незалежність і соборність України.

Важливо проаналізувати і врахувати повчальний історичний досвід: для того, щоб відстояти УРН українцям забракло єдності та національного самоусвідомлення; дефіцит політичного і військового досвіду та містечковість інтересів тодішніх керманичів призвели до втрати української державності.

Нині гостро стоїть необхідність подальшого зміцнення й розбудови Збройних Сил України, інших військових формувань – як запоруки незалежності України, усвідомлення кожним громадянином своєї відповідальності за долю країни.

29 січня 1918 року було стримано наступ більшовиків на Київ. Бій під Крутами – бій за майбутнє та символ патріотизму й самопожертви української молоді у боротьбі за українську державність.

Акт об’єднання українських земель в єдину державу 22 січня 1919 року є основоположним для історії новітнього українського державотворення.

Акт Злуки був підсумком об’єднавчого руху, що тривав від середини ХІХ століття на українських землях, які перебували у складі різних держав.

День Соборності України – вагомий привід нагадати, що Крим та тимчасово окуповані території Донецької і Луганської областей – це Україна, на їхній території обов’язково буде відновлено українську владу.

Відзначення Дня Соборності України – 99-ї річниці Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, 100-ї річниці прийняття Четвертого Універсалу Української Центральної ради та Дня пам’яті Героїв Крут це пам’ятні дати в історії України, які на сьогодні є визначною сторінкою в становленні української державності.

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>