Децентралізація – одна з найбільших масштабних реформ в Україні. Передача значних повноважень від державних органів влади органам місцевого самоврядування призведе до зміни системи управління, та до чіткого розподілу та закріпленню зон відповідальності між ними. З початку наступного року автомобільні дороги місцевого значення будуть передані зі сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України до сфери управління обласних державних адміністрації.

Також реформа децентралізації доріг передбачає поетапне введення в дію Дорожнього фонду, який теж запрацює з початку 2018 року. Надходження, що визначені для наповнення фонду, будуть надходити від акцизного збору, ввізного мита на нафтопродукти та з імпортованого на територію України транспорту. У 2018 році 50% зазначених податків і зборів будуть направлені на дороги, в 2019 році – 75%, а в 2020-му – 100%.

Вже з 1 січня 2018 року Служба автомобільних доріг в Рівненській області передає на баланс Рівненської ОДА – 3142,3 км доріг місцевого значення. З них 2290,6 км – обласного значення та 851,7 км – районного. На балансі Служби залишається – 2004,8 км автошляхів. З яких 360,7 км – дороги міжнародного значення; 26,7 км – національного; 377,3 регіонального та 1240,1 територіального. Розподіл коштів по областях буде пропорційний протяжності доріг, які знаходяться на балансі ОДА. Тобто скільки кілометрів доріг буде на балансі, стільки надійде і коштів. За попередніми розрахунками 320 мільйонів гривень надійде до Рівненської області для ремонту 3142,3 км місцевих доріг.

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>