Голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко, за участі голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексія Кудрявцева, провів нараду з керівниками районів, міст та головами ОТГ  із питання передачі повноважень у сфері державного архітектурно-будівельного контролю на місця.

Від Костопільщини в нараді взяли участь голова райдержадміністрації Олександр Середа та головний архітектор району Наталія Наумець.

jpd8iuwyqezptv7zu3bmxqwzbПід час засідання керівник області повідомив,  що частина містобудівних повноважень передається на місто Рівне. З усіх питань, що стосуються державного архітектурно-будівельного контролю,  мешканці обласного центру можуть звертатися до новоутвореного органу.

Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев наголосив, що Рівне – це перший населений пункт області, який самостійно контролюватиме будівництво на своїй території. Місто буде мати повний цикл діяльності: від видачі земельної ділянки, містобудівних умов та обмежень до видачі дозвільної документації та введення об’єктів в експлуатацію. Також новоутворений орган матиме право перевіряти об’єкти, виписувати штрафні санкції, зупиняти та зносити незаконні будівництва. Утворення міської інспекції дає право громаді разом із місцевою владою контролювати містобудівну діяльність, протистояти виникненню незаконних будівництв. Водночас спрощення процедур отримання адмінпослуг у містобудуванні забезпечить умови для розвитку малого та середнього бізнесу, а отже покращення інвестиційного клімату міста. Переваги отримують і самі мешканці, які зможуть швидко на місці реєструвати документи на будівництво.

Разом з тим, Олексій Муляренко нагадав про нововведення у законодавстві та закликав присутніх створювати такі органи на місцях, адже це наближує до людей послуги та унеможливлює незаконне будівництво.

«Зараз чинне законодавство щодо будівельних норм стало більш жорстке, а держава все більше уваги приділяє контролю за їх дотриманням. Тому будуватися згідно правил стає набагато вигідніше та дешевше, ніж їх порушувати. Адже збільшились штрафні санкції як будівельникам, так і  посадовим особам, котрі видають дозволи», – додав голова обласної державної адміністрації.

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>