Сьогодні голова Костопільської райдержадміністрації Олександр Середа провів чергове засідання колегії райдержадміністрації, у якому взяли участь керівники структурних  підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та відомств центральних органів виконавчої влади, комунальних установ району, сільські та голови ОТГ, запрошені, представники засобів масової інформації.

На початку роботи колегії голова райдержадміністрації Олександр Середа інформував про  свою участь у шостому засіданні Ради регіонального розвитку, про обговорені Радою питання щодо стратегії розвитку України (ключові пріоритети та цілі державної економічної політики, масштабні інфраструктурні проекти, цифрова економіка, європейська політична ініціатива – “план Маршалла для України”); економічної  модернізації України (позиція бізнесу, інвестиційна привабливість країни, дерегуляція, план промислової модернізації країни, фінансування розвитку, досвід успішних компаній, боротьба з корупцією);  а також щодо нової державної політики сільського розвитку (пріоритети у сфері розвитку сільської інфраструктури,  модернізація амбулаторій, нова якість медичних послуг у сільській місцевості, пріоритети підтримки сільського розвитку у Державному бюджеті 2018 року, підтримка особистих селянських господарств, оформлення земельних ділянок та укладення договорів оренди землі, антирейдерська політика). Керівник району відзначив,  що віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко у своїй доповіді  навів, як зразок для досвіду, будівництво шкіл на Костопільщині, згадав про  якість надання освітніх послуг у нашому районі.

20171025_101449_HDR

Із інформацією щодо моніторингу соціально-економічного розвитку району за 9 місяців 2017 року на засіданні колегії виступив начальник відділу економічного та інвестиційного розвитку  райдержадміністрації Віталій Повх.

Із його слів, за 8 місяців 2017 року  обсяг реалізованої промислової продукції по району склав 1 млрд. 499 млн. грн., і в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року збільшився на 313,5 млн.грн., або на 26,5 відс. За  січень – вересень 2017 року провідними промисловими підприємствами району вироблено продукції в діючих цінах на суму 1651,4 млн. грн., що на 263,9 млн. грн. більше відповідного періоду 2016 року.  У районі виробляється 7 відс. усієї  реалізованої промислової продукції області і за обсягами  Костопільщина посідає 4 місце серед регіонів області  та друге – серед районів, після Рівненського.

Найбільша питома вага випуску промислової продукції у загальнорайонному показнику належить ТОВ «Свиспан Лімітед» -54,5%, далі – ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» – 23,5%, ТзОВ «Костопільський фанерний завод» – 8,3%, АТ «Родина» – 4,8%; ПП «Дизайн» – 4,15%; ТОВ «Сетім» – 1,5% та інші. Покращенню показників щодо реалізації сприятиме запуск нових виробничих потужностей, зокрема. ТОВ «Українські лісопильні», або ж модернізація, розширення існуючих, для прикладу, ТОВ „Свиспан Лімітед”.

За січень-вересень 2017 року сільгосппідприємствами району вироблено валової продукції сільського господарства на суму 8,0 млн.грн, що на 44,6 відс., або на 2,5 млн. грн. більше, ніж за відповідний період 2016 року. Таким чином Костопільщина займає передову позиції в обласному рейтингу за показниками виробленої сільгосппродукції.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій району з початку інвестування станом на 1 липня поточного року становить 4,56 млн. дол. США і збільшився на 9,2 відс. у порівнянні з початком року. Прямі інвестиції на одну особу в районі склали 70,9 американських доларів.  Протягом І півріччя 2017 року у економіку району підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування вкладено  82,13 млн. грн. капітальних інвестицій, що на 7,1 відс. більше відповідного періоду минулого року.

Покращити інвестиційні показники можливо після запуску ТОВ «Українські лісопильні», реалізації інвестиційних проектів  ТзОВ „Свиспан Лімітед”.

Продовжуються роботи  у районі по будівництву ДНЗ ус. Борщівка та школи у       с. Пісків. На середину жовтня будівельна готовність об’єктів відповідно складає 65% (освоєно 4,67 млн. грн.) та 70% (освоєно 20,98 млн.грн.).

На стадії завершення капітальні ремонти приміщень закладів освіти:

  • ремонт даху Костопільської ЗОШК І-ІІІ ступенів №6 – 1495,0 тис. грн., готовність 80%;
  • утеплення фасаду Костопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 – 1451,4 тис. грн., готовність 85%;
  • утеплення фасаду Звіздівської ЗОШ І-ІІІ ступенів – 1446,48 тис. грн., готовність 65%;
  • ремонт даху Великолюбаської ЗОШ – 1379,0 тис. грн., готовність 70%.

Розпочаті роботи по реконструкції бігових доріжок та трибун стадіону „Колос” , вартістю 9,33 млн. грн.; – 600 тис. грн.

На стадії оформлення необхідних документів:

  • проведення капітального ремонту фасаду та покрівлі Костопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 – 1085,0 тис. грн.;
  • на придбання футбольного майданчика на території Костопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 – 1398,99 тис. грн;
  • на утеплення фасаду Костопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 – 1465,0 тис. грн.;
  • на капітальний ремонт приміщення Берестовецької ЗОШ – 1450,32 млн. грн.

У 2017 році реалізовується за рахунок коштів обласного природоохоронного фонду проект із реконструкції з установленням обладнання для очищення газопилового потоку від речовин біологічного походження на відокремленому підрозділі Костопільська філія ДП «Укрветсанзавод» вартістю 2,57 млн. грн. На сьогодні виконано роботи на  75% відс.

До бюджету району за 9 місяців надійшло 91,3 млн. грн. власних доходів, в тому числі,  до загального фонду –  84,48 млн.грн., що на 37 відс., або  на  22,82 млн.грн. більше  відповідного періоду 2016 року.

У тому числі до загального фонду:

–  районного бюджету надійшло 48,8 млн.грн.

– міського бюджету – 22,65 млн. грн..

– сільських бюджетів – 13,02 млн. грн..

Рівень виконання завдання з надходження власних доходів загального фонду бюджету району станом на 01.10.2017 становить 102,2 відс.

Станом на 01.10.2017 виконані  районний на 102,4% та всі 14 сільських бюджетів. Не виконаний лише бюджет міста Костополя, відсоток виконання –  93,8%, бюджет не доотримав близько 1,5 млн. грн.

20171025_104731_HDR

У ході засідання колегії про стан справ в агропромисловому комплексі та перспективи розвитку доповіла начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Неля Мартинчук, яка зазначила, що виробництвом сільськогосподарської продукції у районі ззаймаються 30 агроформувань різних організаційно-правових форм господарювання.  Загальна площа сільськогосподарських земель складає 62,5 тис. га земель, у тому числі ріллі – 39,4 тис. га, багаторічні насадження – 0,6 тис. га, сіножаті і пасовища – 22,5 тис. га. Передано у власність земель сільськогосподарського призначення – земельних часток (паїв) – 40,6 тис. га, із яких: передано в оренду сільгоспвиробникам – 12,6 тис. га, обробляється самостійно – 13,8 тис. га, і не використовується – 14,2 тис. га. Посівна площа сільськогосподарських культур у 2017 році склала 8375 га., що на 2947 га більше минулого року. Упродовж останніх років у районі відбувається збільшення посівних площ кукурудзи на зерно, озимих культур, сої, що дало можливість вийти на валовий збір зерна понад 6,0 тис. тонн (без кукурудзи на зерно), при врожайності 25 ц/га.

Найбільше вироблено та вирощено тваринницької продукції у ТОВ «Роко-м’ясо», ТОВ «Вільгельм Ландбегр», ФГ «Сновмілк» та СГПП «Маяк».

Ріст валової продукції склав 44,6 відсотка. В обласному рейтингу район на першому місці. Ріст виробництва валової продукції обумовлений збільшенням валового збору зернових культур, сої та збільшення вирощування продукції тваринництва.

Станом на 1 жовтня 2017 року сільгосппідприємствами із населенням району укладено 4,8 тис. договорів на оренду земельних ділянок площею 8,3 тис. га. на суму 3,8 млн. грн., розпочато виплату орендної плати – виплачено 0,6 тис. грн. (16%).

У 2017 році товариством «Захід Агропром» проведено інвестування в основний капітал на 10,2 млн. грн. на закупівлю машин, обладнання, поліпшення наявних транспортних засобів та реконструкцію елеватора.

На виконання програми, яка фінансується із державного бюджету, ТОВ «Роко-м’ясо» отримало бюджетну дотацію для розвитку та стимулювання сільськогосподарської продукції на суму 131 тис.грн.

Переробними підприємствами за 9 місяців 2017 року на 82 заготівельних пунктах закуплено від населення району 5,2 тис. тонн молока, що дало можливість поповнити сімейні бюджети селян на 24,9 млн. грн. Закупівельна ціна молока за вересень 2017 року – 4,5 грн. за 1 кілограм.

Здобутками та власними думками з приводу подальшого розвитку агропромислового комплексу району з присутніми поділилися запрошені на засідання колегії голова ФГ “Сновмілк” Юрій Потапчук та директор ТОВ “Захід Агропром” Олександр Васильченко. Зокрема, Юрій Потапчук, будучи ще й головою асоціації фермерів і приватних землевласників Костопільського району, вбачає майбутнє сільськогосподарського сектора економіки у відродженні та розвитку малих, дрібних та сімейних форм господарств. Олександр Васильченко розповів про створену у сільгосптоваристві  власну лабораторію, де проводиться аналіз грунту, звернув увагу на потребі району у власній переробці молока та створенні невеликої сироварні.

В. о. начальника Костопільського ВП ГУНП в Рівненській області Олександр Барановський  доповів про стан законності боротьби зі злочинністю, охороною громадського порядку на території району,  також повідомив, що  в  районі діє 3 зони патрулювання для груп реагування патрульної поліції Костопільського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Рівненській області, а саме: зона №1 – територія обслуговування населених пунктів – м. Костопіль, села Мала Любаша, Борщівка, Рокитне, Данчиміст, Мирне, Тихе, Моквин, Яснобір, Олександрівка, Пеньків, Брюшків, Марянівка, Пісків, Моквинські Хутори, Лісопіль, Маща, Кам’яна Гора, Глажева, Базальтове, Вигін, Жалин, Комарівка, Корчів’я, Берестовець, Головин, Іваничі; зона №2 – територія обслуговування населених пунктів – села Деражне, Дюксин, Суськ, Соломка, Жильжа, Чудви, Бичаль, Корчин, Звіздівка, Ставок, Злазне, Трубиці, Підлужне, Перетоки, Садки, Велика Любаша, Космачів, Майдан, Постійне, Ганнівка; зона №3 – територія обслуговування населених пунктів – села Яполоть, Збуж, Тростянець, Золотолин, Гута, Рудня, Малий Мидськ, Великий Мидськ, Осова, Ледне, Малий Стидин, Великий Стидин, Волиця, Новий Берестовець, Старий Берестовець.

Робота груп реагування патрульної поліції здійснюється цілодобово. Основними завданнями є оперативне реагування на повідомлення та правопорушення, інші події, а також вжиття комплексу превентивних заходів шляхом патрулювання території обслуговування, виявлення та припинення правопорушень, застосування визначених законодавством поліцейських та інших заходів.

До штату групи реагування патрульної поліції Костопільського відділу поліції входить 4 сектори, у кожному з яких наявні відповідно до штатного розпису посади начальника сектору, старшого інспектора-чергового, помічника чергового, інспекторів та поліцейських.

Загальна кількість особового складу групи реагування патрульної поліції Костопільського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Рівненській області складає 36 працівників.

Мінімальна кількість груп реагування патрульної поліції утворюється з розрахунку 1 група реагування патрульної поліції на 25 тис. населення.

Проблемними питаннями в боротьбі зі злочинністю в районі є:

Розкриття угонів – протягом 9 місяців 2017 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 12 фактів за ст.289 КК України – незаконне заволодіння транспортними засобами ( у 2016 році 14). Із зареєстрованих матеріалів 2 провадження закрито за відсутністю складу злочину; 1 – встановлено особу, та справу скеровано до суду; 9 кримінальних проваджень станом перебувають на досудовому розслідуванні. В усіх 9 випадках предметом посягання були мопеди та мотоцикли, ще двічі зловмисники викрадали автомобілі та один раз предметом посягання став трактор.

Боротьба з незаконними порубками та крадіжками лісу – одним із пріоритетних напрямків діяльності Костопільського відділу поліції у 2017 році стала боротьба з незаконною вирубкою та крадіжкою лісу, оскільки протягом звітного періоду до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 64 факти за ст.246 КК України – незаконної вирубки лісу та 3 факти за ч.1 ст.185 КК України – крадіжка лісу (упродовж 2016 року – 48 фактів за ст.246 ККУ та 10 фактів за ст.185 по крадіжці лісу). Із зареєстрованих матеріалів за ст.246 КК України 51 провадження закрито за відсутністю складу кримінального правопорушення та 13 справ станом на 01 жовтня 2017 року перебуває на досудовому розслідуванні. За 2 фактами крадіжок лісу особам повідомлено про підозру та справи скеровано до суду.

Розкриття та розслідування хуліганств – упродовж 9 місяців 2017 року на території Костопільського району скоєно 7 кримінальних правопорушень, які кваліфіковано за ст.296 КК України як хуліганство. Із зареєстрованих матеріалів Єдиного реєстру досудових розслідувань – 4 провадження закрито за відсутністю складу кримінального правопорушення. 3 справи перебувають на досудовому розслідуванні, з яких одне провадження за ч.4 ст.296 КК України перебуває на контролі в Національній поліції України. У поточному році до єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 2 факти за ст.297 КК України – наруга над могилою. Із метою розкриття вищезазначених кримінальних правопорушень працівниками відділу було проведено ряд заходів, у тому числі  і негласних слідчих (розшукових) заходів, спрямованих на встановлення осіб зловмисників, які залишилися не розкритими.

До виконуючого обов’язки начальника поліції  у Костопільському районі у присутніх було чимало запитань щодо нелегального продажу алкоголю як у сільських населених пунктах, так і в місті Костополі, звернено увагу сільськими головами на доопрацювання поліцією окремих ситуацій.

За розглянутими, обговореними питаннями під час засідання колегії головою райдержадміністрацією дані відповідні доручення виконавцям, прийняті розпорядження.

 

 

 

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>