Електронний уряд – це форма взаємодії держави та громадян через комп’ютерні технології та інтернет. Він дозволяє людині отримувати державні послуги без контакту з чиновниками. Електронні послуги можуть охоплювати послуги для бізнесу, оборони, освіти, зайнятості, охорони здоров’я, житла, правопорядку і так далі.

Однак за показником цифровізації державних послуг Україна посідає 62-ге місце серед 193 країн світу, говориться в дослідженні E-Government Development Index. Наша країна значно відстає від своїх сусідів. Для порівняння, Польща на 36-му місці, Росія на 35-му,  Білорусь на 50-му, Угорщина – на 46-му.

Щоб не витрачати час на візити до держструктур, потрібно зареєструватися на сайті Єдиного державного порталу адміністративних послуг. І для цього треба мати електронний цифровий підпис (ЕЦП).

Електронна послуга економить час. Зареєструватися на отримання паспорта можна в будь-який час доби, незалежно від графіка роботи держустанов. Подати заяву на отримання довідки про несудимість – моментально. Потрібно лише вказати сервісний центр МВС і час, коли документ зручно буде забрати.

Дуже популярні е-послуги і у сфері земельних відносин. Наприклад, витяги про земельну ділянку або про нормативну грошову оцінку отримали вже понад 100 тисяч громадян.

Понад 1 000 проектів землеустрою погоджено онлайн. Ця послуга мала дуже багато нарікань від громадян, тому було запроваджено “сліпий” розподіл документів на виконавця. Тепер документи, що подані, наприклад, у Костополі, можуть попасти на розгляд до Львова.

Е-послугами у  сфері земельних відносин скористались 534 жителя Костопільщини, отримавши 34 витяги про  нормативну грошову оцінку, 45 погоджень проектів землеустрою, 100 витягів про державну реєстрацію земельних ділянок та 355 витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Доступна ціла низка електронних послуг: реєстрація бізнесу, нерухомості, реєстрація та ліквідація фізичної особи-підприємця (ФОП), отримання довідок та виписок з державних реєстрів, сплата судового збору та інші.

Зараз на poslugy.gov.ua можна онлайн записатися в чергу для отримання паспорта громадянина України або закордонного паспорта.

Стає популярною послуга – оформлення субсидії онлайн. Її в Україні ввели 2016 року. За даними Мінсоцполітики  кожен десятий українець, який звертався за субсидією, робив це в інтернеті. Можна отримати допомогу при народженні дитини, або подати заяву до ЗАГСу, не виходячи з дому.

Поки що в Україні залишається проблема з доступністю електронних послуг, оскільки не так багато українців мають ЕЦП. Вирішити питання міг би ID- паспорт. Зараз цифровий підпис записується на паспорт нового зразка. Але поки тільки 1,4 млн. українців отримали пластикове посвідчення особи.

Зараз Держагентство з питань електронного урядування працює над тим, щоб спростити доступ. Наприклад, в Україні планується запуск MobileID – sim-карт, на які записуватиметься електронний підпис. Також агентство працює над тим, щоб запустити електронну взаємодію реєстрів.

Перелік адміністративних послу, які можуть отримати костопільчани розміщений за посиланням   http://kostvlada.org/administrativni-poslugi/.

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>