Людство зобов’язане дати дитині найкраще – Декларація ООН про права дитини. 

Яка б не була розумна і талановита дитина, вона все ж потребує дорослої опіки й уваги, турботи, любові, захисту і постійної підтримки.  

Свято – Всесвітній день дитини виникло в середині минулого століття, а саме в 1954-му році, коли Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй затвердила свою резолюцію № 836 (IX), рекомендувавши всім країнам відзначати цей день, починаючи з 1956-го року. 

Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованим на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Костопільська районна державна адміністрація вживає усіх заходів, щоб діти району проживали у щасливих родинах.    

Так службою у справах дітей райдержадміністрації протягом 2018 року виявлено 31 дитина, яка опинилась у складних життєвих обставинах, із них: 24 дитини проживають у сім’ях, де батьки не виконують батьківські обов’язки,  4 дитини, стосовно яких скоєно насильство, 3 дитини, які систематично самовільно залишають постійне місце проживання та навчання, та 14 дітей, які залишилися без піклування батьків, із них:  1 – усиновлено, 6 – влаштовано під опіку та піклування, 6 –  в дитячі будинки сімейного типу, 1 дитина влаштовані у сім’ю родичів.

Із метою попередження дитячої бездоглядності у районі за цей період проведено 126 рейдів, обстежено умови проживання та виховання 522 дітей у сім’ях, ініційовано притягнення до адміністративної відповідальності 15 батьків та підготовлено 6 матеріалів щодо позбавлення 5 батьків батьківських прав стосовно 11 дітей, прийнято 53  розпорядження голови райдержадміністрації з питань захисту прав та інтересів дітей та направлено  у різні установи та організації 659 листів щодо соціально-правового захисту дітей. У зв’язку з припиненням підстав у звітному періоді знято з обліку у складних життєвих обставинах 32 дітей.

Службою у справах дітей райдержадміністрації проводиться постійний моніторинг забезпечення прав дітей на виховання у сімейному оточенні, наявності житла у дітей, які залишилася без піклування батьків, ведеться персоніфікований реєстр нерухомого житла та майна цієї категорії дітей, запроваджено його електронну версію.

На обліку у службі перебуває 125 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із них, дітей – сиріт – 23, дітей, позбавлених батьківського піклування – 102. 99,2 відс. дітей цієї категорії перебуває у сімейних формах виховання: 102 – перебувають під опікою та піклуванням, 22 – виховуються у прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу,  1 дитина перебуває у державному закладі. Протягом року усиновлено 5 дітей  

У районі функціонує 6 прийомних сімей, в яких виховується 15 дітей, позбавлених батьківського піклування, та проживає 51 усиновлена дитина, за умовами проживання яких здійснює нагляд служба у справах дітей райдержадміністрації. У звітному періоді проведено 25 перевірок, порушень прав дітей не виявлено. У поточному році взято на облік у службі  3 сім’ї, що виявили бажання усиновити дітей, які залишилися без батьківського піклування, та стали кандидатами в усиновлювачі.

У Всесвітній день дитини ми приєднуємося до цієї славної ініціативи і вітаємо всіх наших дітей! Вітаємо всіх, хто своєю працею і своєю наполегливістю зміцнює благополуччя підростаючого покоління, сприяє розвитку здорових стосунків і взаєморозуміння в цьому юному середовищі! Зі святом Вас, і нехай цей день залишить у Вас тільки приємні спогади!

         Пам’ятайте, що головне для кожного малюка – увага, турбота і любов. Кожен з нас може ощасливити дитину, подарувавши частинку свого тепла, особливо тим, хто цього потребує найбільше!

 

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>