п.14 ч.1 ст.2 та п.6 ч.1 ст.21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-ХІІ (далі – Закон №796) визначено, що громадянам, віднесеним до категорії 1 та 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, виплачується щомісячна грошова компенсація  50(25) відсотків вартості продуктів харчування за фізіологічними нормами (далі – грошова компенсація), встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, розміри якої затверджуються наказом Міністерства соціальної політики.

Міністерство соціальної політики щороку  розраховує повну потребу у видатках за напрямом «Виплата щомісячної грошової допомоги у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» бюджетної програми «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» для виплати грошової компенсації у наступному році.

ч.2 ст.95 Конституції України визначено, що виключно Законом України про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.

Міністерство соціальної політики, як головний розпорядник коштів за бюджетною програмою «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» забезпечує здійснення процесу соціальних виплат відповідно до затверджених бюджетних призначень.

У 2018 році обсяг бюджетних призначень за цим напрямком передбачено на рівні минулого року – 1.9 мільярдів гривень.

Тому, розміри грошової компенсації на 2018 рік затверджено наказом Міністерства соціальної політики від 23.01.2018 №75 «Про встановлення розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2018 рік», який подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції  України, залишається у межах розмірів бюджетних призначень минулого року.

 Щодо забезпечення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2 санаторно-курортним лікуванням

Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-ХІІІ було внесено зміни до Закону № 796, відповідно до яких путівками для санатрон-курортного лікування та відпочинку забезпечуються лише особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1, та діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.

Отже, особи, віднесені до категорії 2, право на отримання послуг санаторно-курортного лікування чи одержання компенсації замість санаторно-курортного лікування за рахунок коштів державного бюджету не мають.

Щодо розміру компенсаційної  виплати  в 2018 році громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії

З 1 січня 2018 року громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до Порядку виплати грошової компенсації  громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 року №854, звернулися до органу соціального захисту населення за місцем проживання із заявою на отримання компенсації замість путівки, будуть отримувати таку компенсацію:

розмір грошової компенсації буде становити 35 відсотків чинного на 1 січня відповідного року одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (із заокругленням до однієї гривні). Це визначено Кабінетом Міністрів України від 08..11.2017 року №838 Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Розмір грошової компенсації замість путівки у 2018 році складає 481 грн..

Постраждалі  громадяни, які звернулися до органу соціального захисту населення за місцем проживання із заявою про отримання путівки , будуть забезпечені санаторно-курортним лікуванням в порядку черговості відповідно до медичних рекомендацій в межах бюджетних призначень, передбачених на відповідний рік.      

Коментарів ще поки немає.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені (*).

Ви можете використовувати ці HTML теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>